مدیریت پسماند در شهرها و روستاها نیازمند فرهنگ سازی است

شفت- فرماندار شفت با تاکید بر اجرای درست طرح تفکیک زباله از مبدا توسط شهرداران و دهیاران گفت: مدیریت پسماند در شهرها و روستاها نیازمند فرهنگ سازی و آموزش است.

به گزارش آژانس خبری ریحان، مهدی نقدی ظهر دوشنبه در جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان اظهار کرد: طرح تفکیک زباله از مبدا توسط شهرداری‌ها و همچنین جمع آوری زباله در تفرجگاه‌ها و مناطق روستایی توسط دهیاران و نظارت بخشداران مورد تاکید است.

فرماندار شفت با بیان اینکه مدیریت پسماند یکی از مباحث مهمی است که موفقیت در اجرای آن مستلزم همکاری همه جانبه دستگاه‌های متولی و شهروندان است، افزود: برای اینکه طرح تفکیک زباله از مبدا به خوبی انجام گیرد نیازمند آموزش‌های بیشتری در این خصوص صورت گیرد.

نقدی با تذکر به جمع آوری درست پسماندهای عفونی توسط متولیان امر ادامه داد: مرکز بهداشت می‌بایست در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها نظارت بیشتری داشته باشند.

فرماندار شفت ادامه داد: در راستای حفظ پاکیزگی و جمع آوری زباله در مناطق جنگلی و تفرجگاه‌ها بخشداران با هماهنگی دهیاران روستاها جلساتی را در خصوص اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا را در دستور کار قرار دهند.

نقدی با تاکید بر اینکه تفکیک زباله از مبدا دغدغه اصلی کارگروه است، اضافه کرد: در سطح روستاها دهیاران و در شهرها نیز شهرداران پسماندها را مدیریت کرده و نظارت بیشتری در این خصوص داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه مدیریت پسماند در شهرها و روستاها نیازمند فرهنگ سازی و آموزش است، افزود: آموزش و ترویج فرهنگ تفکیک زباله از مبدا و جانمایی سطل‌های مخصوص توسط دهیاران و شهرداران در دستور کار قرار گیرد.

نقدی بر ایجاد زیر ساخت مناسب در تفکیک زباله تاکید کرد و ادامه داد: آموزش خانواده‌ها در کاهش تولید زباله و همچنین تفکیک از مبدا در کاهش هزینه جمع آوری نقش مؤثری دارد.

منبع:مهر

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=20590

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: