به گزارش آژانس خبری ریحان؛ اکبر ایلدرم امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه صید ماهی یکی از راه‌های کسب درآمد در استان گیلان است، اظهار کرد: ما در گیلان دارای نوار ساحلی بسیار زیاد و ارزشمندی هستیم که می‌تواند به اقتصاد منطقه و ایجاد اشتغال از طریق صید ماهی کمک کند.

وی با اشاره کاهش صید ماهی در استان گیلان گفت: صید ماهی در گیلان از ۲۰ مهر آغاز و صیادان گیلانی تا به این لحظه ۳۳۶ تن ماهی صید کردند که نسبت به مشابه سال گذشته با کاهش ۵۷ درصدی مواجه بودیم.

معاون صید و بنادر ماهیگیری استان گیلان با اشاره به گونه‌های مختلف صید ماهیان در دریای خزر بیان کرد: در طی این مدت ۱۱۱ تن ماهی سفید، ۱۹۲ تن ماهی کفال و سه تن از انواع ماهی‌های دیگر صیدشده است که باید این آمار افزایش پیدا کند. ایلدرم لازمه افزایش صید ماهی و جبران عقب‌ماندگی را مناسب بودن شرایط آب و هوایی عنوان کرد و افزود: تعداد روزهای صید ماهی در گیلان ۵۵ روز بوده که ۱۲ روز آن را صیادان به علت کولاک بودن دریا از دست دادند و امیدواریم با مساعد شدن شرایط آب و هوایی ورود ماهیان سفید به دریای خزر بتوانیم این عقب‌ماندگی را جبران کنیم.

وی با اشاره به تعداد شرکت‌های تعاونی پره صیادی در گیلان بیان کرد: در گیلان چهار هزار صیاد در قالب ۴۹ شرکت پره صیادی فعالیت می‌کنند که تاکنون ۱۵۳ میلیارد ریال ماهی استخوانی صید کردند.

منبع:فارس

منتظرتان هستیم