فقط ۳۰ همت از درآمدهای گمرکی محقق می‌شود

در حالی مرکز پژوهش های مجلس در برآوردی اعلام کرده که در سال جاری تنها ۳۰ همت از درآمدهای گمرکی محقق می شود که در سال ۱۴۰۱، وصول ۱۳ همت از درآمدها به واسطه تسهیلات مختلف به سال آتی منتقل شد.

به گزارش آژانس خبری ریحان، در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ منابع حاصل از حقوق ورودی کالاهای وارداتی معادل ۸۹ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است.

مرکز پژوهش های مجلس معتقد است، مطابق با ارزیابی کارشناسی این پیش بینی با بیش برآوردی حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان همراه بوده است.

بدون در نظر گرفتن خطای مفروضات بودجه ۱۴۰۲ مجلس شورای اسلامی نرخ حقوق ورودی کالاهای وارداتی را از چهار درصد به ۱ درصد کاهش داد. کاهش ۳ واحد درصدی حقوق، گمرکی ۳۰ هزار میلیارد تومان دیگر درآمدهای گمرکی را کاهش می دهد بنابراین پیش بینی می شود از این محل حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان کسری منابع ایجاد شود.

بر این اساس در سال جاری حدود ۳۰ همت از درآمدهای مربوط به حقوق ورودی وصول خواهد شد. مرکز پژوهش های مجلس پیشنهاد کرده دولت با در نظر گرفتن ملاحظات مربوط به کالاهای مختلف سود بازرگانی کالاهای وارداتی را به گونه ای افزایش دهد که مالیات بر واردات مصوب قانون بودجه محقق شود.

در حالی مرکز پژوهش های مجلس در برآوردی اعلام کرده که در سال جاری تنها ۳۰ همت از درآمدهای گمرکی محقق میشود که در سال ۱۴۰۱، وصول ۱۳ همت از درآمدها به واسطه تسهیلات مختلف به سال آتی منتقل شد.

به گزارش تسنیم؛ پیگیری ها نشان می دهد در سال ۱۴۰۱ از حدود ۴۰ همت ضمانت نامه اخذ شده در گمرکات اجرایی، حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان از ضمانت های پذیرفته شده در گمرک ایران طی سال ۱۴۰۱ در سال جاری (۱۴۰۲) وصول خواهد شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=20092

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: