فعالیت مراکز انتقال خون گیلان در شب‌های قدر

آژانس خبری ریحان:

مدیر پزشکی انتقال خون گیلان از افزایش ساعت کاری و فعالیت ویژه این مراکز در شب‌های قدر خبر داد.
گیتی ایزدی‌پور، مدیر پزشکی انتقال خون گیلان گفت: مراکز انتقال خون این استان در شب‌های قدر امسال با افزایش ساعت کاری به صورت ویژه فعال است.
او افزود: مرکز جامع اهدای خون رشت در شب‌های ۱۹ و ۲۱ ماه مبارک رمضان از ساعت ۸ تا ۱۳ و ۱۸ تا ۲۳، شب ۲۳ ماه رمضان نیز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ و ۱۸ تا ۲۲، سامانه اهدای خون در بلوار نماز رشت در شب‌های نوزدهم و بیست و یکم رمضان از ساعت ۱۵ تا ۲۲ و شب بیست و سوم این ماه مبارک از ساعت ۸ تا ۱۲ صبح فعالیت می‌کند.
مدیر پزشکی انتقال خون گیلان تصریح کرد: پایگاه‌های انتقال خون لاهیجان نیز در شب‌های ۱۹ و ۲۱ ماه مبارک رمضان ساعت ۸ تا ۱۳ و ۱۸ تا ۲۳ و شب ۲۳ ماه رمضان ۸ تا ۱۲ و ۱۸ تا ۲۲ برای میزبانی از مردم نوعدوست استان دائر است.
به گفته ایزدی پور، پایگاه‌های انتقال خون شهرستان‌های لنگرود، رودسر، بندر انزلی، فومن، تالش و آستارا هم شب‌های نوزدهم و بیست و یکم ماه مبارک از ساعت ۸ تا ۱۳ و ۱۹:۳۰ تا ۲۳ و شب بیست و سوم از ۸ تا ۱۲ و ۱۹:۳۰ تا ۲۲ برای اهدای خون فعال است.
او همچنین گفت: مرکز اهدای خون شهرستان صومعه‌سرا نیز شب نوزدهم و بیست و یکم ماه مبارک رمضان فقط از ساعت ۹ تا ۱۳ میزبان اهدا کنندگان است.
استان گیلان به علت گردشگرپذیر بودن و آمار بالای تصادفات، جراحی‌های قلب و عروق، تعداد زیاد بیماران هموفیلی، تالاسمی و فاویسمی جزء استان‌های اول کشور به لحاظ مصرف فرآورده‌های خونی است.
منبع: ایرنا

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=13919

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: