به گزارش آژانس خبری ریحان؛ با اشاره به اجرای طرح «پاییزه کتاب ۹۸»، اظهار کرد: در استان گیلان این طرح در ۲۰ کتابفروشی اجرایی می شود.
وی افزود: در شهر رشت ۱۲ کتابفروشی «انتشارات جنگل جاودانه»، «انتشارات طاعتی»، «انتشارات وارسته»، «پاتوق کتاب»، «روزگار»، «شهر کتاب»، «فرازمند»، «ماه نو»، «مرکز فرهنگی آسمان»، «مژده»، «کتابسرای دیبا» و «کودک و نوجوان باز باران» در اجرایی این طرح مشارکت دارند.
مدیرکل ارشاد گیلان به مشارکت هشت کتابفروشی «روشنا»، «قصر دانش نوین»، «میرزایی» و «معلم» بندر انزلی، «خانه کتاب» و «شهر کتاب» لاهیجان، «خاوری» و «شهر کتاب» لنگرود عضو این طرح ملی هستند، گفت: با توجه به مشکلات پیش آمده در حوزه اینترنت طی روزهای گذشته مهلت استفاده از این طرح تا فردا پنحم آذر ماه تمدید شده است.
وی با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح ترویج کتاب و کتابخوانی و حمایت از کتاب‌فروشان به عنوان پاتوق فرهنگی و اعطای یارانه نشر کتاب از طریق کتابفروشی‌ ها است، ادامه داد: براساس آمار تا امروز بیش از ۲۸۰ هزار و ۵۰۰ نسخه کتاب در کشور به فروش رسیده است.
فاضلی با اشاره به اینکه ارزش ریالی کتاب‌ها فروخته شده بیش از ۸۵ میلیارد و ۸۳۴ میلیون ریال است، گفت: سهم استان گیلان ۱۹ هزار و ۶۰۰ نسخه کتاب به ارزش بیش از ۵ میلیارد و ۶۸۱ میلیون ریال است.
وی با بیان اینکه براساس این آمار گیلان در جایگاه پنجم کشور قرار دارد، تصریح کرد: علاقه‌مندان با همراه داشتن کارت ملی می توانند برای استفاده از این طرح با تخفیف ۲۰ درصدی تا فردا به کتاب‌ فروشی‌ها ذکر شده در مرکز استان و شهرستان‌ها مراجعه کنند.

منبع:مهر

منتظرتان هستیم