عکس| ۱۳ کشته و هزاران آواره در سیلاب شدیدِ ایتالیا

طغیان بیش از ۲۰ رود در پی وقوع سیل شدید در ایتالیا به مرگ ۱۳ نفر منجر شده و هزاران نفر را وادار به ترک خانه‌هایشان کرده است.

آژانس خبری ریحان :

مقامات محلی می‌گویند: تقریبا همه رود‌ها در فاصله «بولونیا» و ساحل شمال شرقی که منطقه‌ای به عرض ۱۱۵ کیلومتر است طغیان کرده‌اند. همچنین حدود ۲۸۰ رانش زمین روی داده است.

گزارش‌ها حاکیست که ظرف یک روز و نیم، بارانی معادل شش ماه در این منطقه باریده است.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، شهردار «راوِنا»، شهری که به شدت تحت تاثیر سیل قرار گرفته، می‌گوید: این بدترین فاجعه در یک قرن اخیر در این منطقه است.

خسارات این سیل فاجعه‌بار بوده و به قیمت از دست دادن خانه‌ها، دارایی‌ها و جان عده‌ای در این شهر و منطقه وسیع‌تر تمام شده است.

آتش‌نشان‌ها به ساکنان کمک کردند تا از خانه‌های خود فرار کنند از جمله یک زن ۹۷ ساله که مجبور شد خانه خود را با یک قایق لاستیکی ترک کند.

همچنین روز گذشته (پنج شنبه) اجساد بیشتری در غرب راوِنا پیدا شد از جمله یک زن و شوهر که در روستای روسی جان باختند و خانه آن‌ها ساعاتی قبل زیر آب رفته بود.

این تنها یکی از روستا‌ها و شهر‌های کوچک متعددی در استان «امیلیا رومانیا» است که نه فقط در اثر طغیان رودخانه‌ها، بلکه سرازیر شدن کانال‌های آب، گرفتار سیل شده‌اند.

بسیاری هشدار می‌دهند که ایتالیا به طرحی ملی برای مقابله با آثار تغییر اقلیم نیاز دارد.

«نلو موسومِچی»، وزیر سازمان حفاظت مدنی گفته است که آب و هوای گرمسیری به ایتالیا رسیده به طوری که ظرف ۳۶ ساعت ۲۰ سانتیمتر و در برخی نقاط ۵۰ سانتیمتر باران باریده است.

او گفت: خاکی که مدتی طولانی خشک بماند، مثل سیمان سفت می‌شود و ظرفیت جذب آب را تا حد زیادی از دست می‌دهد.

دولت این کشور سه‌شنبه هفته آینده یک جلسه بحران برگزار خواهد کرد.

به گفته کارشناسان عوامل زیادی در جاری شدن سیل نقش دارند، اما گرم شدن اتمسفر دراثر تغییر اقلیم، احتمال بارش‌های شدید را افزایش می‌دهد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=21262

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: