طنین آزادی خواهی قدس در گیلان بلند شد

رشت- مردم روزه دار گیلان با حضور پرشور و حماسی در راهپیمایی روز قدس، خواستار آزادی فلسطین و قدس شریف شدند.

آژانس خبری ریحان، گروه استان‌ها – بهرام قربانپور: همه چیز از یک غارت، زورگویی، ظلم ستیزی و خودخواهی شروع شد، از یک «نطفه حرام» که بعدها «غده سرطانی» نام گرفت، از اشغالگری‌های یک مشت «گرگ صفت» که نام ننگشان «اسرائیل» است، شروع شد. رژیم غاصبی که به کودک در قنداقه رحم نکرد.

هفت دهه خیانت به حقوق بشر

وقتی سرنوشت ۷۰ سال بردگی، حقارت و آوارگی فلسطینی‌ها را مرور می‌کنم؛ اوج قساوت، ظلم ستیزی، سنگ دلی، تجاوز و غارت گری رژیم کودک کش اسرائیل پیش چشمانم رژه می‌روند و از همه دردناک‌تر اینکه چطور بشر مدعی این همه سال ظلم و ستم را می بیند و چشمش را بر این حقایق تلخ تاریخ می‌بندد.

اما جمهوری اسلامی ایران که همیشه داعیه دار حمایت از مستضعفان عالم بویژه مردم بی دفاع فلسطین بوده با نامگذاری آخرین جمعه سال به نام روز «قدس» به فرمان بنیانگذار انقلاب اسلامی، نه تنها رژیم جعلی اسرائیل را به رسمیت نشناخته بلکه پیگیر آزادی قدس شریف است.

طنین آزادی خواهی قدس در گیلان بلند شد

طنین «القدس لنا» در رشت

در همین حوالی در کوچه و پس کوچه‌های رشت گویا خبرهایی است از میدان شهدای ذهاب گرفته تا میدان فرهنگ، از عضدی گرفته تا پرستار و از میدان پاسداران گرفته تا خیابان آزادگان، همه و همه سیل خروشانی از جمعیت روزه دار به سمت مصلای بزرگ شهر حرکت کردند.

چه اجتماع با شکوهی، زن و مرد، پیر و جوان و کودک و نوجوان، هر نسل و قشری، هر رنگ و اندیشه‌ای و هر حزب و جناحی آمده بودند تا از آرمان فلسطین دفاع کنند؛ همه آمده بودند تا یک صدا فریاد بزنند «القدس لنا». فریاد «مرگ بر اسرائیل» پای ثابت همه شعارهای رشتوندان برای نابودی این رژیم کودک کش و ظالم است.

رشتوندان آمده بودند تا صدای دادخواهی فلسطین باشند و با صدای بلند و رسا فریاد بزنند که «آزادی حق مسلم مردم فلسطین است».

خواب زدگی حقوق بشری در قبال فلسطین شرم آور است

«محمدجواد علیزاده» یکی از رشتوندان در گفتگو با آژانس خبری ریحان با اشاره به ظلم و جنایت‌های چند دهه‌ای اسرائیل علیه فلسطین، اظهار کرد: حق مردم فلسطین نیست که اینگونه در زیر چکمه ظلم و ستم له شوند و کسی صدایش بلند نشود.

وی با تاکید بر لزوم دادخواهی از حق مردم فلسطین، افزود: مجامع بشری نباید در قبال جنایت‌های اسرائیل سکوت کند این سکوت نشانه مرگ انسانیت است.

این شهروند رشتی با بیان اینکه مدعیان دفاع از حقوق بشر در خواب هستند، گفت: خواب زدگی حقوق بشری در قبال فلسطین شرم آور است.

علیزاده با اشاره به آشفتگی‌ها و آشوب‌های داخلی رژیم صهیونیستی، بیان کرد: نابودی این رژیم کودک کش و غاصب نزدیک است.

وی با بیان اینکه ظلم پایدار نمی‌ماند، افزود: فلسطین و غزه به زودی طعم شیرین آزادی و آرامش را خواهند چشید.

این جوان رشتی با اشاره سکوت مرگبار جهان بویژه ملت‌های مسلمان در قبال مسئله فلسطین، بیان کرد: همه مردم آزادی خواه جهان در ماجرای فلسطین مسئول هستند.

علیزاده با تصریح بر اینکه صهیونیسم باید از صحنه جهانی حذف شود، گفت: آزادی فلسطین و قدس شریف از محور «مقاومت» می‌گذرد.

وی، دفاع از فلسطین را یک وظیفه انسانی دانست و افزود: جامعه بشری نیاید در مقابل اسرائیل غاصب از مواضع فلسطین کوتاه بیایند.

طنین آزادی خواهی قدس در گیلان بلند شد

اسرائیل باید در دادگاه جهانی محاکمه شود

«فاطمه سادات حسینی» یکی از بانوان رشتی که به همراه سه فرزند خردسالش به راهپیمایی روز قدس آمده می‌گوید: سکوت مسلمانان نسبت به تجاوز به قبله اول مسلمین شائبه برانگیز است.

وی با اشاره به ۷ دهه ظلم ستیزی و جنایت علیه بشریت در فلسطین اشغالی، افزود: زندگی بدون جنگ حق همه مردم جهان بویژه فلسطینی‌ها است و آنها هم حق زندگی و آرامش دارند.

این شهروند رشتی با بیان اینکه اسرائیل باید در دادگاه جهانی محاکمه شود، گفت: حکم غارت، تجاوز و جنایت به حقوق میلیون‌ها فلسطینی بی گناه فقط نابودی است.

حسینی با اشاره به مواضع قدرتمندانه ایران در دفاع از فلسطین، بیان کرد: دیگر کشورهای منطقه و جهان هم باید با ایران در آزادی قدس شریف هم صدا شوند.

وی با بیان اینکه حق مردم فلسطین آتش و خمپاره نیست، افزود: آنها هم دوست دارند در سرزمین شأن آزادانه زندگی کنند.

طنین آزادی خواهی قدس در گیلان بلند شد

سانسور مسئله قدس مایه ننگ رسانه‌های جهان است

«صادق محمدزاده» یکی از نوجوانان رشتی در گفتگو با آژانس خبری ریحان، اظهار کرد: راهپیمایی روز قدس جنبش همبستگی ملی برای آزادی فلسطین و نابودی اسرائیل است.

وی با ابراز تأسف از اتفاقات تلخ و ناگوار برای مردم فلسطین در طی این سال‌ها، افزود: تلخ‌تر از واقعه اسارت فلسطینی‌ها، اسارت خبری این وقایع است.

این شهروند رشتی با اشاره به خیانت رسانه‌ای در قبال ماجرای فلسطین، بیان کرد: در طول این سال‌ها جنایت‌های اسرائیل علیه فلسطین با سانسورهای رسانه‌ای گذشت و این اتفاق مایه ننگ رسانه‌های جهان است.

محمدزاده با بیان اینکه قدس باید نقطه اتحاد مسلمین جهان شود، گفت: مسئله قدس و فلسطین باید شاهرگ و خط قرمز امت اسلامی تبدیل شود.

وی با اشاره به حضور پرشور مردم گیلان در راهپیمایی روز قدس، افزود: گیلانی‌ها و ایرانی‌ها به آرمان‌های فلسطین و قدس شریف پایبندند و از آن دفاع می‌کنند.

منبع:مهر

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=14914

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: