به گزارش آژانس خبری ریحان؛محمدجواد عامر با اعلام این مطلب افزود: گرمایش مدارس باید در اولویت کار مسئولان مربوطه باشد و در این استا مدارس عشایری باید به طور ویژه نگاه شوند.

وی با اشاره به در پیش بودن فصل سرما و بارش باران، خواستار اتخاذ تدابیر درست و اصولی از سوی مسئولان ذیربط در بحث ذخیره آرد و سوخت برای مناطق عشایری شد و ادامه داد: باید نسبت به ترمیم و بازسازی خیابان شهید محبی شهر نیز اقدام شود.

شهرستان ماسال با دو بخش مرکزی و شاندرمن و ۶۰۳ کیلومتر مربع وسعت، ۵۲ هزار و ۶۴۹ نفر جمعیت شهری و روستایی و ۱۰۹ پارچه آبادی دارد و در ۴۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

طبق آخرین آمارها، گیلان حدود ۹ هزار خانوار عشایری دارد و شهرستان‌های تالش، رضوانشهر، ماسال، رودبار، فومن، شفت، سیاهکل، املش، رودسر و آستارا از شهرستان های عشایر پذیر استان هستند که عشایر آن بیش از نیمی از سال را در جنگل‌ها و بقیه ماه‌ها هم در مراتع به سر می‌برند.

یک هزار و ۶۰۰ خانوار عشایر در قالب شش هزار و ۵۰۰ نفر در شهرستان ماسال به شغل دامداری اشتغال دارند و فصل کوچ آنان به مناطق ییلاقی از نیمه فروردین تا نیمه مهرماه هر سال است. همچنین ۲۰ مدرسه عشایری شامل یک مدرسه شبانه روزی، یک مدرسه راهنمایی و ۱۸ مدرسه ابتدایی در ماسال وجود دارد.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم