ضرورت استفاده از ظرفیت همه دستگاه ها در فصل زراعی

رشت- استاندار گیلان بر ضرورت استفاده از ظرفیت همه دستگاه ها در فصل زراعی تاکید کرد و گفت: دستگاه‌ها باید در تأمین ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز در مواقع ضروری هم پوشانی داشته باشند.

به گزارش آژانس خبری ریحان، اسدالله عباسی ظهر چهارشنبه در شورای حفاظت از منابع آب استان گیلان اظهار کرد: تعادل بین زنجیره تولید، امنیت غذایی و تعیین قیمت‌ها مورد توجه است.

وی با اشاره به اینکه کیفیت محصول برنج و سرمایه‌گذاری در شالیکوبی‌ها برای ما با اهمیت است، افزود: فرآوری و بسته بندی محصولات کشاورزی اعم از برنج باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار گیلان به محدودیت‌های آبی در فصل زراعی جدید اشاره کرد و گفت: اکنون در وضعیت بحران کم آبی قرار نداریم بلکه در شرایط سخت کم‌آبی هستیم و همه باید برای گذر از آن اهتمام جدی داشته باشند.

عباسی اضافه کرد: با توجه به اینکه استان‌های شمالی جزو پر بارش ترین مناطق کشور در نظر می‌گیرند اما به دلیل محدودیت‌های موجود در آب بندان ها و سدها برای ذخایر آبی، شاهد هدر رفت منابع آبی هستیم و به این ترتیب زمان نیاز به آب، با کمبود مواجه می‌شویم.

وی با تاکید بر توزیع عادلانه آب در واحد سطح توسط آب منطقه‌ای ادامه داد: دستگاه‌های مرتبط اعم از جهاد کشاورزی، آب منطقه‌ای و هواشناسی در خصوص تقویم زراعی، میزان بارش‌ها و رهاسازی آب و تمام موارد مربوط به محدودیت‌های منابع آبی را شفاف به کشاورزان اطلاع‌رسانی کنند.

عباسی بر ضرورت همکاری همه دستگاه‌ها و استفاده از تمام ظرفیت‌ها تاکید کرد و گفت: دستگاه‌ها باید در تأمین ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز در مواقع ضروری هم پوشانی داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه باید از شالیکاران و در شرایط اضطرار از دهیاران کمک گرفته شود، ادامه داد: مدیران جهاد کشاورزی در شهرستان‌های مختلف استان گیلان عصرها کارهای شخصی را کنار گذشته در فصل کشت و کار برنج در کنار کشاورزان باشند و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهند.

استاندار گیلان ارتقای سطح اطلاعات کشاورزان برای کشت از جمله چگونگی استفاده از کود و آبیاری و غیره را مهم دانست و اضافه کرد: کشت برنج زحمات زیادی دارد و این شرایط نیازمند تشویق و ترغیب شالیکاران است.

منبع:مهر

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=17121

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: