مدیر کل صمت گیلان:

صنعت گیلان بدون حضور نخبگان علمی دانش بنیان نمی شود/فعالیت ۷۳ شرکت دانش بنیان درگیلان

مدیر کل صمت گیلان درنشست باسرپرست دانشگاه گیلان گفت: دستیابی به صنعت دانش بنیان وفناور؛ هدف مشترک دانشگاه وصنعت است و قطعا صنعت گیلان بدون حضور نخبگان علمی دانش بنیان نمی شود.
جلسه صمت گیلان با دانشگاه گیلان - آژانس خبری ریحان

به گزارش آژانس خبری ریحان؛ تیمور پور حیدری در نشست هم اندیشی با سرپرست دانشگاه گیلان با محوریت شعار سال اظهار داشت: می خواهیم از یافته ها و پژوهش علمی اساتید دانشگاه درمیدان عمل استفاده کنیم و لازم است اساتید مجرب با بهره مندی از بنیه علمی به کمک صنعت بشتابد.

وی با تاسی از کلام تاثیر گذار مقام معظم رهبری که سیستم علمی کشور باید به داد تولید و صنعت برسد؛ تصریح کرد: معتقدم اگر نگاه علمی بر صنعت استان حاکم شود با توجه به ظرفیت ها و منابع خدادادی و اقلیمی، گیلان می تواند نسبت به سایر استان ها پیشتاز باشد.

دکتر تیمور پور حیدری از لزوم ریشه یابی مشکلات و چالش های تولید در قالب مقالات و پژوهشهای علمی سخن گفت و عنوان کرد: هرصنعتی که بدون پشتوانهعلمی ایجاد شده هم اکنون دچار مشکل شده است. بنابراین شناسایی و رفع ضعف های موجود با رویکرد حل مسئله می تواند یک جهش صنعتی در گیلان ایجاد نماید.

مدیر کل صنعت، معدن وتجارت استان گیلان بااشاره به فعالیت ۷۳ شرکت دانش بنیان درگیلان تاکید کرد: با بهره مندی از ظرفیت علمی دانشگاه وپیوند آن با صنعت می توانیم پویایی مبتنی بر فناوری و دانش فنی درحوزه صنعت را به مراتب بیش از پیش در گیلان ایجاد نماییم.

در ادامه این نشست فرید نجفی سرپرست دانشگاه گیلان بر لزوم تغییر رویکرد ایجاد صنایع متکی بر طراحی به جای تاسیس کارخانجات اشاره نمود و گفت: بسیاری از کارخانجات فاقد دانش فنی اثربخش و رویکرد صنعتی هستند و صرفا با نصب ماشین آلات تولید یک محصول در حال فعالیت هستند.

وی با اشاره به عنایت ویژه مقام معظم رهبری به بحث تولید دانش بنیان در نامگذاری سال جدید خواستار ورود دانشگاه بر فرآیند ایجاد و فعالیت شرکت های دانش بنیان شد.

نجفی با اشاره به راه اندازی کلینیک صنعت در دانشگاه گیلان ابراز امیدواری کرد این کلینیک دروازه ای برای دانش بنیان شدن شرکت های گوناگون صنعتی و تحقیقاتی باشد.

وی با اشاره به ظرفیت استان گیلان در زمینه کشاورزی خواستار توجه ویژه به توسعه شرکت های دانش بنیان در این زمینه شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=246

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: