صنعت هسته ای پیشران توسعه و پیشرفت کشور است

رشت – معاون سازمان انرژی هسته ای با تاکید بر بومی سازی تجهیزات صنایع، گفت: صنعت هسته ای پیشران توسعه و پیشرفت کشور است.

سید پژمان شیر مردی در گفتگو با آژانس خبری ریحان، اظهار کرد: تأمین امنیت غذایی از اهداف و مؤلفه‌های اولویت دار هر کشور تلقی می‌شود.

وی با اشاره به فراز و نشیب‌های فراوان در صنعت هسته‌ای کشور در دو دهه اخیر، افزود: رشد و توسعه صنعت هسته‌ای کشور در بخش‌های مختلف ملموس است.

معاون سازمان انرژی هسته‌ای با اشاره به دشمنی‌ها و سنگ اندازی های نظام سلطه بر سر راه صنعت هسته‌ای کشور، بیان کرد: سنگ پراکنی نظام سلطه نتوانسته جلوی سرعت حرکت بر شتاب صنعت هسته‌ای کشور را بگیرد.

شیر مردی با اشاره به قدرت آفرینی صنعت هسته‌ای در کشور، اضافه کرد: صنعت هسته در بخش نظامی، سیاسی، اقتصادی، دارویی و غذایی امنیت آفرین است.

وی با بیان اینکه صنعت هسته‌ای پیشران توسعه و پیشرفت کشور است، افزود: استفاده صلح آمیز از این صنعت بسیار ارزشمند و آینده دار است.

معاون سازمان انرژی هسته‌ای با تاکید بر بومی سازی تجهیزات در این صنعت، تصریح کرد: خودکفایی در تأمین و ساخت تجهیزات در هر صنعتی باید در اولویت قرار گیرد.

شیر مردی از ساخت سامانه‌های پرتودهی برای دفع آفات کشاورزی خبر داد و بیان کرد: ایجاد این سامانه در صنعت هسته‌ای کشور موجب تقویت بنیه کشاورزی می‌شود.

وی با اشاره به تعریف ۱۲ نقطه برای توسعه سامانه‌های پرتودهی در کشور، افزود: گیلان با تولید حدود ۳ میلیون تن محصولات کشاورزی به عنوان یکی از اولویت‌های توسعه سامانه‌های پرتودهی تعریف شده است.

معاون سازمان انرژی هسته‌ای با اشاره به ظرفیت‌های بخش کشاورزی، تولید کالاهای استراتژیک و همچنین اقتصاد دریا پایه استان گیلان، اضافه کرد: گیلان به عنوان استان توسعه پرتودهی با رویکرد ارتقای امنیت غذایی و سلامت در کشور معرفی شده است.

منبع:مهر

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=18747

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: