صلح و امنیت پایدار از اهداف دیپلماسی دفاعی در مسکو بود

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: مذاکرات چهارجانبه روسیه، ایران، ترکیه و سوریه با هدف مهم دستیابی به صلح و امنیت پایدار در منطقه صورت گرفت.

به گزارش آژانس خبری ریحان، امیر آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گفتگو های جداگانه با وزرای دفاع روسیه، ترکیه و سوریه تاکید کرد: تلاش ما و روسیه برای عادی سازی روابط ترکیه وسوریه از اهداف این نشست چهار جانبه بود و جمهوری اسلامی ایران اهتمام جدی برای گفت گوی مستقیم بین سوریه و ترکیه به عنوان دوکشور همسایه و تأثیرگذار در منطقه دارد و از تشریک مساعی دو کشور حمایت می‌کند.

امیر آشتیانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور تأثیر گذار در معادلات منطقه، همواره برای صلح و ثبات و امنیت در منطقه تلاش خود را به کار بسته است افزود: اقدام عملی حضور ایران در نشست ۴ جانبه مسکو مصداق عینی این موضوع است.

وی در پایان گفت: مبارزه با اشکال مختلف تروریسم خواسته‌ی همه ی ملت‌های منطقه است و این موضوع جز با تشریک مساعی و هماهنگی و همراهی کشورهای منطقه حاصل نخواهد شد.

مذاکرات چهارجانبه وزرای دفاع فدراسیون روسیه، جمهوری اسلامی ایران، جمهوی عربی سوریه و جمهوری ترکیه در ۲۵ آوریل (پنجم اردیبهشت) سال جاری در مسکو برگزار شد.

منبع:مهر

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=16975

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: