به گزارش آژانس خبری ریحان؛ حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین در خطبه‌های این هفته نماز جمعه انزلی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، اظهار کرد: آنچه که اسلام ناب محمدی و تشیع دارند به واسطه مجاهدت‌های فاطمه زهرا (س) است.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه جایگاه و منزلت حضرت فاطمه زهرا (س)، افزود: حضرت فاطمه زهرا در عرصه سیاست و مسائل اجتماعی حضور فعال و اثر گذار داشتند به ویژه بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص) تلاش بسیار مؤثری در خطبه خواندن، سخنرانی و دفاع از اسلام ناب محمدی انجام دادند و در این راه متأسفانه رنج‌ها و مصائب فراوان و طاقت فرسایی را متحمل شدند.

امام جمعه انزلی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره اینکه ملت عزیز ایران باید همتشان این باشد که قوی شود، بیان کرد: اگر می‌خواهیم مجاهدت‌های فاطمه زهرا (س) را پاس بداریم و حفظ کنیم، آنچه امروز رهبر انقلاب برای ما ترسیم می‌کند وظیفه ماست که باید انجام دهیم.

وی با تاکید بر اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی یکی از مهم‌ترین آزمون‌های امروز ملت ایران است، تصریح کرد: به فرموده امام راحل مجلس عصاره فضائل ملت است و در رأس امور قرار دارد، بسیار مهم بوده و باید مقتدر، کارآمد، توانمند و اثرگذار در پیشرفت کشور و ارتقای جامعه باشد که متأسفانه امروز دارای این جایگاه نیست.

شمس الدین لازمه داشتن مجلس قوی و مقتدر را حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی دانست و ادامه داد: دشمن در تلاش است به خاطر تحریم‌ها، فشارها و ناکارآمدی‌های در جامعه پدید آمده میزان مشارکت مردم در انتخابات خصوصاً انتخابات پیش رو کاهش دهد.

وی با تاکید بر اینکه در انتخابات باید نماینده شایسته، توانمند و کارآمدی را انتخاب شوند که به دنبال اصلاح مسائل کشور و نظارت بر دستگاه‌ها و انجام وظایف محوله باشند، افزود: صرف آدم خوب بودن به درد مجلس نمی‌خورد امروز نیازمند انتخاب افراد خوب، انقلابی، شایسته و مؤمن هستیم.

حجت الاسلام شمس الدین بر پرهیز از کارهای غیرقانونی، غیراخلاقی و ناصحیح در فرایند انتخابات تاکید کرد و گفت: برخی وعده و شعارهای غیر قابل تحقق می‌دهند و لذا مردم باید هوشیار باشند که با تبلیغات فریبنده و اغواگر انتخاب نادرستی نکنند که پشیمان شوند.

منبع:مهر

منتظرتان هستیم