صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی در گیلان

رشت- مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه هشدار سطح نارنجی برای عصر امروز شنبه در استان صادر شده است، گفت: مردم از تردد و استقرار در حاشیه رودخانه ها پرهیز کنند.

محمد دادرس در گفتگو با آژانس خبری ریحان با اشاره به آخرین الگوهای هواشناسی در گیلان اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده نفوذ تدریجی ناپایداری هوا طی امروز و فردا در منطقه است.

وی با بیان اینکه طی امروز و فردا شاهد رگبار و رعد و برق، وزش باد و احتمال تگرگ در منطقه خواهیم بود، افزود: در بعضی مناطق این پدیده‌ها به صورت شدید و یا خیلی شدید پیش بینی شده است.

دادرس با اشاره به اینکه تا ظهر امروز هشدار هواشناسی سطح زرد در گیلان پیش بینی شده است، ادامه داد: از عصر امروز شنبه تا فردا هشدار سطح نارنجی در استان صادر شده است.

وی اضافه کرد: خروجی مدل‌های هواشناسی نشانگر این است که بارش باران در مناطق مختلف استان می‌تواند شدید بوده و احتمال آب گرفتگی معابر عمومی بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها وجود دارد.

دادرس ادامه داد: بر اساس هشدار سطح نارنجی هواشناسی و تشدید بارش‌ها در این مدت در استان گیلان توصیه می‌شود از تردد و استقرار در حاشیه رودخانه‌ها پرهیز کنند و شالیکاران نیز تمهیدات لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه دمای هوای گیلان در این مدت ۲ تا ۴ درجه سانتی گراد کاهش می‌یابد، گفت: هوای گیلان از روز دوشنبه تا پایان این هفته پایدار و آفتابی است و دمای هوا ۴ تا ۸ درجه سانتی گراد افزایش می‌یابد.

مدیرکل هواشناسی گیلان تصریح کرد: دریای خزر از امروز تا دوشنبه برای فعالیت‌های دریانوردی مناسب است.

منبع:مهر

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=21328

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: