شهید غیرت

این روزها در شهر سبزوار همه از رشادت و ازخودگذشتگی حمید الداغی می‌گویند. مردی که دست‌خالی مقابل دو شرور ایستاد تا دو دختر نوجوان را از دست آنها نجات دهد. قمه‌کشیدن اشرار هم مانع او نشد و برای نجات دختران تا پای جان با آنها جنگید و شهید غیرت شد.

یکی از شاهدان درگیری دراین‌باره به خبرنگار جام‌جم گفت: «ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه جمعه هشتم اردیبهشت در حوالی چهارراه دادگستری متوجه درگیری دو پسر با مرد جوانی شدم. آن‌طور که فهمیدم، مرد جوان مقابل یک آموزشگاه زبان منتظر دخترش بود که متوجه مزاحمت اشرار برای دو دختر نوجوان شده و برای نجات دختران وارد عمل می‌گردد. من که به صحنه رسیدم، دو دختر نوجوان موفق به فرار شده بودند. فرار دختران اشرار را عصبانی کرد و آنها با قمه به جان مرد جوان افتادند.»

وی ادامه داد: «حمید الداغی، دست‌خالی در برابر آنها مقاومت کرد و وقتی زخمی شد، مهاجمان فرار کردند. اهالی وقتی اورژانس به محل نیامد خودشان سعی کردند او را به بیمارستان برسانند اما ضربات کاری بود و حمید جان‌باخت.»

پس از گزارش قتل شهادت‌گونه مرد جوان، با دستور فرماندار و دادستان سبزوار، تیم ویژه‌ای از ماموران تحقیقات دراین‌باره را آغاز کردند. دوربین‌های مداربسته محل درگیری و اطراف آن بررسی شد و خیلی زود متهمان شناسایی شدند. دو متهم اصلی پرونده در کمتر از ۱۰ساعت دستگیر شدند.

جعفر طیارصابری، دادستان سبزوار هم پس از دستگیری متهمان گفت: هر دو جوان مزاحم که براساس بررسی به‌عمل‌آمده دارای سوابق متعدد کیفری هستند، در واکنش به دفاع شهروند سبزواری از دختران جوان ناجوانمردانه با سلاح سرد وی را از پشت‌سر مورد اصابت چاقو و سپس نفر دوم از روبه‌رو مورد جرح شدید قرار می‌دهند. اتهام این دو متهم مشارکت در قتل‌عمدی است.

از مدال‌های ورزشی تا مدال رشادت

پسرعموی حمید الداغی دیروز در گفت‌وگو با خبرنگار جام‌جم گفت: حمید دختری حدود سه‌ساله به نام آوا داشت که روز حادثه او را به آموزشگاه در خیابان عظیمیان در حوالی چهارراه دادگستری برده بود. او منتظر دخترش بود که با این صحنه روبه‌رو و برای نجات جان دختران وارد عمل شد. حمید، جودوکار و هندبالیست بود و اگر مهاجمان چاقو نمی‌کشیدند می‌توانست از خود در برابر آنها دفاع کند اما آنها ناجوانمردانه او را با چاقو زدند.
دیروز جلسه تحقیق از متهمان در دادسرای سبز‌وار برگزار شد که بررسی ‌های پرونده نشان داد یکی از دو متهم اصلی سابقه شرکت در درگیری مرگبار در سال ۱۴۰۰ را داشته است، متهمان در این جلسه به درگیری مرگبار با حمید الداغی اعتراف کردند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=17930

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: