ولایت‌مداری، اقدامی عملی است نه شعاری

شهید حسن عشوری - آژانس خبری ریحان

به گزارش آژانس خبری ریحان، حجت‌السلام‌والمسلمین سید حسین مومنی عصر امروز در مراسم پنجمین سالگرد شهید مدافع امنیت حسن عشوری در مسجد ماچیان کلاچای اظهار کرد: به فرمایش امام خمینی (ره)، این انقلاب در امتداد انقلاب امام حسین (ع) است.

وی، بقای این انقلاب را در گرو ارزش‌ها و انقلاب امام حسین(ع) دانست و افزود: اگر کسی بخواهد در این نظام عاقبت بخیر شود و از غافله عقب نماند باید در سندی که امام حسین(ع) به عنوان چشم‌انداز برای ما بیان کرده قرار بگیرد.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه توجه به سند چشم‌انداز امام حسین(ع) موجب بقای این انقلاب می‌شود و گرنه دچار مشکلات عدیده‌ای می‌شویم، گفت: همه باید در مسیر چشم‌انداز امام حسین(ع) حرکت کنیم تا به مقصود برسیم.

مومنی با اشاره به اینکه ولایت مداری، اقدامی عملی است نه شعاری بیان کرد: ولایت مداری با لباس خاص و انداختن چفیه به دور گردن ممکن نیست و باید ولایت مداری عینا با رفتار رعایت شود.

این استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه فرد مدعی ولایت مداری نباید بین او و مردم مانعی باشد، تصریح کرد: مسؤول مملکت جمهوری اسلامی نباید بین او و مردمش فاصله باشد، مردم گوش شنوا می‌خواهند تا کسی درد دلشان را گوش کند و مسوولی که نتواند حرف مردم را بشنود نمی‌تواند در طریق ولایت و رهبری گام بردارد.

وی با اشاره به اینکه کشور به مسؤولان جهادی و انقلابی نیازمند است همانطور که رهبر معظم فرمودند، گفت: مدعیان در خط ولایت با آنچه رهبری می‌گوید فاصله دارند، فرد ولایت‌مدار باید بتواند اهل بذل باشد و هر سرمایه‌ای که دارد از مال، جان و آبرو در مسیر باور و اعتقادش بدهد.

مومنی با اشاره به اینکه امام حسین (ع) هر چه داشت در راه اسلام داد، افزود: شهدای ما به تبعیت از مولایشان سالار شهیدان امام حسین (ع) هر چه داشتند در طبق اخلاص و در مسیر انقلاب گذاشتند و خداوند به شهدا مقام و درجه داد.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه شهدا از همه چیز دنیا دل کندند و به سوی خدا حرکت کردند، تصریح کرد: دنیا برای شهید عشوری کوچک بود و از تعلقات دنیایی گذشت و با قدم گذاشتن در مسیر امام حسین به سوی خدا حرکت کرد.

وی با اشاره به اینکه عده‌ای از افراد انقلابی از قطار انقلاب فاصله گرفتند، افزود: اگر می‌خواهیم در مسیر انقلاب باقی بمانیم باید پشتیبان ولایت باشیم تا به انقلاب آسیب نرسد.

مومنی با اشاره به اینکه افراد تربیت شده در مکتب امام حسین با باقی ماندن در مسیر انقلاب از ولایت پشتیبانی می‌کنند، تصریح کرد: اگر بخواهیم و بدانیم که در مسیر انقلاب هستیم یا نه، باید بببنیم تسلیم، تصدیق، وفا و نصیحت که از ویژگی‌ها و اوصاف حضرت عباس (ع) را در خود داریم یا خیر؟

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه شهدا پا را فراتر از زمین برداشتند، گفت: شهدا به تکلیف خود عمل کردند و با پرواز به سوی خدا مایه افتخار شدند.

منبع

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=4479

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: