شناسایی بیش از یک میلیون واحد خالی مشکوک در کشور

طرح ملی مسکن _ آژانس خبری ریحان

به گزارش آژانس خبری ریحان؛ پروانه اصلانی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن اطلاعاتی را در خصوص سامانه املاک و اسکان و شناسایی خانه‌های خالی، اعلام کرد.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن گفت: بر اساس قانون، وزارت راه و شهرسازی وظیفه داشت تا مالکان و ساکنانی که اقدام به خوداظهاری در سامانه ملی املاک و اسکان کردند را به سازمان امور مالیاتی برای اخذ مالیات معرفی کند. بر همین اساس نیز افرادی که اقدام به خوداظهاری در سامانه ملی املاک و اسکان کردند یک میلیون و ۵۹۴ هزار نفر بودند که از این تعداد خوداظهاری ۵۶۸ هزار نفر خوداظهاری اقامتگاه و حدود ۴۶۰ هزار نفر در خصوص مالکیت خوداظهاری انجام دادند.

اصلانی ادامه داد: این تعداد افراد وارد سامانه شده و خوداظهاری کردند و در این خوداظهاری املاک، مستاجر و سابقه مالکیت را اعلام کردند.

وی توضیح داد: بر اساس قانون، وزارت راه و شهرسازی باید ۲۵ میلیون خانوار را به سازمان امور مالیاتی معرفی می‌کرد. بنابراین به ناچار وزارت راه و شهرسازی از بانک‌های اطلاعاتی موجود در کشور برای شناسایی و احصای خانه‌های خالی استفاده کرد و بهره برد.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن افزود: وزارت راه و شهرسازی با امکانات کمی که در اختیار داشت از ۱۵ بانک اطلاعاتی در کشور اطلاعات را احصا کرد و از همه آنها بهره برد. از تمامی اطلاعاتی که به دست آمد هم اکنون یک میلیون و ۱۶۴ هزار واحد مسکونی مجهول خالی احصا شده است.

اصلانی اعلام کرد: وزارت راه و شهرسازی از سال ۱۳۹۴ تکلیف راه‌اندازی سامانه املاک و اسکان را داشت که بنا به دلایلی در دولت‌های قبل این اتفاق رخ نداد. اما بعد از تصویب ماده ۵۴ وزارت راه و شهرسازی در زمان‌های قانونی اطلاعات توسط وزارت راه و شهرسازی احصا و به سازمان امور مالیاتی معرفی شد.

وی افزود: اطلاعات خانه‌های خالی بعد از شناسایی در مقاطع مختلف به سازمان امور مالیاتی اعلام شد. پیش‌تر یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مشکوک به خالی شناسایی شده به سازمان امور مالیاتی ارسال شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=1203

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: