به گزارش آژانس خبری ریحان؛ امام جمعه آستارا عصر سه شنبه در این آئین در سالن شهرداری این شهر گفت: نه تنها بانوان مسلمان، بلکه جهان بشریت به وجود مقدس حضرت فاطمه (س) افتخار می‌کند و باید سیره آن حضرت در زندگی ما جاری شود.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: مجاهدت، ایثار و تربیت فرزندانی صالح و دارای هویت از آن بانوی بزرگ اسلام شخصیتی محبوب ساخته و بهترین الگوی رفتاری و اخلاقی برای جهانیان است.

وی اظهار کرد: برگزاری برنامه های فرهنگی نقش ویژه ای در تبیین اندیشه های اسلامی دارد و از طریق اشعار آئینی به خوبی می توان مفاهیم مذهبی را به نسل نوجوان و جوان انتقال داد و این از مصادیق بارز فرهنگ سازی است.

مسئول انجمن شعر و ادب شهریار آستارا هم گفت: شاعران خوبی در حوزه شعر آئینی در آستارا فعالیت می کنند و هدف از برگزاری این برنامه ایجاد، فضای معنوی بین هنرمندان است.

هوشنگ مجرب اظهار کرد: شعر، رسانه ای برای انتقال مفاهیم اجتماعی و معنوی است و باید از این ظرفیت جهت نهادینه کردن فرهنگ فاطمی در جامعه استفاده کرد.

در این برنامه ۱۰ نفر از شاعران آستارا سروده های ترکی و فارسی خود را در وصف حضرت فاطمه زهرا (س) قرائت کردند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع و ۴۰۰ هنرمند در هفت انجمن هنری آن ساماندهی شده است.

منبع:مهر

منتظرتان هستیم