به گزارش آژانس خبری ریحان؛ نادر جهان آرای مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: همزمان با جشن شکوفه ها، ۳۱ هزار و ۷۵۹ هزار دانش آموز کلاس اولی آغاز سال تحصیلی جدید را جشن می‌گیرند.

وی با اشاره به فرا رسیدن آغاز سال تحصیلی، افزود: جشن شکوفه‌ها ویژه دانش آموزان پایه اول روز یکشنبه ۳۱ شهریور در ۲ هزار و ۱۲۱ واحد آموزشی سراسر استان برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: هزار و ۲۶۰ آموزگار الفبای خواندن و نوشتن را به این دانش آموزان یاد می‌دهند.

نادر جهان آرای افزود: با برنامه ریزی‌های انجام شده در قالب ستاد پروژه مهر تاکنون ۱۹۰ هزار و ۲۰۲ دانش آموز گیلانی در مقطع ابتدایی ثبت نام کرده اند که ۳۱ هزار و ۷۵۹ نفر در پایه اول ابتدایی سال تحصیلی را در یک هزار و ۲۶۰ کلاس درس آغاز می‌کنند.

وی با اشاره به اهمیت و حساسیت نقش دوره پیش دبستانی در موفقیت تحصیلی آینده دانش آموزان، گفت: جشن غنچه‌ها نیز امسال با حضور حدود ۲۵۰۰۰ نوآموز پیش دبستانی در ۲۰۰۰ کلاس پیش دبستانی روز ۳۱ شهریور ماه در سراسر استان برگزارمی شود.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به تقارن ایام محرم با بازگشایی مدارس و جشن غنچه‌ها و شکوفه ها، گفت: همه برنامه‌ها با رویکرد آموزشی و پرورشی متناسب باارزش‌ها و فرهنگ ملی – محلی و احترام به شعائر ماه محرم پیش بینی و اجرا می‌شود.

منبع:YJC

منتظرتان هستیم