به گزارش آژانس خبری ریحان؛اسدالله عباسی با اشاره به انتظار مجلس از رئیس‌جمهور مبنی بر معرفی وزیر آموزش‌وپرورش و میراث فرهنگی تا هفته آتی اظهار کرد: از رئیس دولت دوازدهم خواسته و توصیه کردیم تا یکشنبه نهایتاً تا دوشنبه وزرای آموزش‌وپرورش و میراث فرهنگی را معرفی کند تا مجلس بتواند تا هفته آینده صلاحیت وزرای معرفی‌شده را بررسی و به رأی بگذارد.

وی با اشاره به تعطیلی مجلس از روز ۱۳ شهریور بیان کرد: مهلت قانونی سرپرستی وزارت آموزش‌وپرورش رو به اتمام و مهلت قانونی وزارت میراث فرهنگی نیز در نیمه دوم شهریور پایان می‌یابد لذا معرفی دو وزیر توسط دولت دوازدهم لازم و ضروری است.

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه رئیس‌جمهور در مهلت تعیین‌شده باید دو وزیر را معرفی کند، گفت: با توجه به مهلت دولت برای انتخاب وزیر آموزش‌وپرورش و میراث فرهنگی، معرفی وزرا تا هفته آینده از توصیه‌های مجلس شورای اسلامی به دولت دوازدهم  است.

وی با اشاره به مباحث منتشره در فضای مجازی  مبنی بر اینکه احتمالاً وزیر آموزش‌وپرورش خانم خواهد بود، تصریح کرد: اینکه چه کسی معرفی خواهد شد، مستلزم داشتن سوابق، تخصص و توانمندی وزیرِ معرفی‌شده است ازاین‌رو، مجلس برای بررسی صلاحیت وزیر تنها  به سوابق، تخصص و توانمندی وزیر معرفی‌شده توجه می‌کند‌.

نماینده رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه انتخاب دو وزیر هنوز از هیچ منبع موثقی  از طرف دولت  بیان نشده است، گفت: تأکید مجلس بر این است تا سال تحصیلی جدید تحصیلی، با مدیریت وزیر منتخب آموزش‌وپرورش آغاز تا  تکلیف این وزارت خانه مشخص شود.

منبع:فارس

منتظرتان هستیم