سند ملی تحول، چراغ راه برون رفت از چالش های نظام آموزشی کشور است

معاون اول رییس جمهور گفت: اجرای سند ملی تحول بنیادین آموزش و پرورش چراغ راه برون رفت از چالش‌های نظام آموزشی کشور و تربیت نسلی متخصص و با مهارت است.

به گزارش آژانس خبری ریحان، محمد مخبر در جلسه هیئت دولت با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با معلمان و فرهنگیان در خصوص اهمیت آموزش و پرورش برای تربیت نسل‌های کنونی و آینده، بر ضرورت برنامه‌ریزی دقیق برای اجرای سند ملی تحول بنیادین آموزش و پرورش تاکید کرد.

وی افزود: در اجرای سند ملی تحول بنیادین آموزش و پرورش تاکنون اقدام مناسب و درخور انجام نشده که ضرورت دارد با توجه به اهمیت این مهم اقدامات و امکانات اجرایی شدن این سند تعلیم و تربیت طی یک برنامه یکساله و نقشه راه زمان بندی شده اجرایی شود.

وی تاکید کرد: اجرای سند ملی تحول بنیادین آموزش و پرورش که برای بهبود و اصلاح نظام آموزشی کشور تهیه و تدوین شده، چراغ راه برون رفت از چالش‌های نظام آموزشی کشور و تربیت نسلی متخصص و با مهارت در آینده کشور و رفع دغدغه‌های مقام معظم رهبری خواهد بود. ضمن اینکه تدابیر ایشان در دیدار اخیر معلمان نیز باید احصاء و با تعیین زمانبندی برای اجرای آنها برنامه ریزی صورت گیرد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین در خصوص تصمیم وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در زمینه برخی بناها و اماکن تاریخی خاطر نشان کرد: به بخش بزرگی از این ساختمان‌های تاریخی توجه مناسب نمی‌شود که با تصمیمات این وزارتخانه و مطابق موازین قانونی، اقدامات لازم برای بازسازی، نگهداری و حفظ مالکیت این اماکن تاریخی که بخشی از هویت ایرانی اسلامی مردم ما هستند، انجام می‌شود.

مخبر در این جلسه اهمیت برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بعنوان یکی از بزرگترین رویدادهای فرهنگی کشور را خاطر نشان ساخت و افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همانند سال گذشته برنامه ریزی مناسب برای برگزاری مطلوب، با نشاط و با حضور تمام ناشران بزرگ کشور انجام داده که باید تمامی دستگاه‌های ذیربط همکاری و هماهنگی‌های لازم را با این وزارتخانه در راستای خدمت رسانی به مردم و قشر فرهنگی کشور داشته باشند.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با بیان اینکه امام خمینی (ره) پرچمدار و پایه گذار نهضتی بزرگ در جهان بودند که راه را برای تمام آزادیخواهان باز کرد، بر همکاری همه جانبه تمامی دستگاه‌ها برای اجرای با شکوه مراسم سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی تاکید کرد.

منبع:مهر

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=18347

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: