سعی کردیم خانه ها قطعی برق نداشته باشند

پرویز محمد نژاد - لنگرود-آژانس خبری ریحان

به گزارش آژانس خبری ریحان؛ پرویز محمدنژاد با اشاره به دیدار اخیر نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: رهبری مطالب بسیار ارزشمند و راهبردی را مطرح کردند و وظایفی را برای مدیران سیاسی و اجرایی کل کشور تعیین فرمودند.

وی با بیان اینکه مجلس همواره در اطاعت از فرمان رهبری پیشروست، افزود: ایشان در حوزه تکلیف رسیدگی و نظارت مجلس سفارشاتی را بیان کردند و عدم دخالت نمایندگان در حوزه اجرایی را متذکر شدند که خوشبختانه رعایت شده و با دقت بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد.

نماینده شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی، همکاری و همراهی مجلس با دولت را از دیگر تاکیدات معظم له دانست و خاطرنشان کرد: بنا به توصیه رهبر انقلاب، مجلس در حوزه مشورتی به دولت کمک خواهد کرد تا بتوانیم امید را در جامعه تقویت کنیم، زیرا امید می تواند مایه پیشرفت و ارتقای کشور باشد.

محمدنژاد، با اشاره به بیانات رهبر انقلاب، زیربنای حرکت دولت را درست و مناسب دانست و تصریح کرد: ایشان مجددا با انقلابی و خوش فکر و جوان خواندن مجلس، بسیاری از طرح ها و لوایح ارائه شده در حوزه های اجتماعی، اقتصادی و معیشتی و حتی نظامی را مورد تایید قرار دادند.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس وظیفه دارند از حوادث و رویدادها پیشگیری کنند، گفت: کمیسیون انرژی مجلس و کمیته نیرو در حوزه تامین برق پیشگام بوده و از سال گذشته اقدامات لازم را با برگزاری نشست با وزیر نیرو انجام داده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، با اشاره به ارائه گزارش کار وزارت نیرو به مجلس، تاکید کرد: امسال حدود ۵۰۰۰ مگاوات برق وارد مدار می شود که ۴۰۰۰ مگاوات مربوط به نیروگاه های جدید و ۱۰۰۰ مگاوات مربوط به دیزل ژنراتورهای از کار افتاده در سطح کشور است که می تواند نسبت به سال گذشته هشت درصد به تولید برق کشور اضافه کند.

وی صادرات و واردات برق را امری مرسوم دانست و ادامه داد: در طول سال هم صادرات و هم واردات برق و گاز و مخابرات داریم که نوعی تبادل انرژی براساس مصرف روزانه صورت می گیرد.

محمدنژاد، با بیان اینکه امسال از محل تبصره ۱۵ حدود ۱۶ هزار میلیارد تومان و از محل تبصره شش و تبصره ۱۴ حدود ۵۰۰۰ میلیارد تومان برای وزارت نیرو اعتبار دیدیم، خاطرنشان کرد: این اعتبار ۲.۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است؛ البته امسال خاموشی داریم، اما با مدیریت می توانیم خاموشی ها را به حداقل برسانیم و سعی شده تحت هیچ شراطی خانه های مردم قطعی برق نداشته باشد.

نماینده لنگرود در مجلس، با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی تعرفه های سالانه، بیان کرد: سعی کردیم یارانه برق را در جداول مصرف ببینیم و لذا هزینه خانوارهایی که ماهانه کمتر از ۱۵۰ کیلووات مصرف دارند، رایگان است.

وی با بیان اینکه ۷۵ درصد مردم الگوی مصرف را رعایت می کنند و تنها ۲۵ درصد درصد بالایی از انرژی را مصرف می کنند، گفت: تا سه و نیم برابر قیمت بهای تمام شده را برای پر مصرف ها در نظر گرفتیم تا عدالت در جامعه رعایت شود، زیرا انرژی در کشور ما یارانه زیادی دارد و یک پنجم قیمت تمام شده را دریافت می کنیم و چهار پنجم یارانه است.

محمدنژاد، از تکلیف وزارت نیرو برای نصب یک میلیون کنتور هوشمند جهت تعدیل مصرف برق خبر داد و اظهار کرد: افرادی که الگوی مصرف را رعایت نمی کنند تا دو برابر قیمت تمام شده انرژی تجدیدپذیر از آنان دریافت می شود تا بازدارنده باشد.

منبع:ایسنا

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=1707

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: