Warning: include_once(/home3/newryhan/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/newryhan/public_html/wp-content/advanced-cache.php on line 22

Warning: include_once(): Failed opening '/home3/newryhan/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/newryhan/public_html/wp-content/advanced-cache.php on line 22

Warning: include(/home3/newryhan/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/newryhan/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 136

Warning: include(/home3/newryhan/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/newryhan/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 136

Warning: include(): Failed opening '/home3/newryhan/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/newryhan/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 136

Warning: include_once(/home3/newryhan/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/newryhan/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 173

Warning: include_once(): Failed opening '/home3/newryhan/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/newryhan/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 173
سرپرست وزارت آموزش و پرورش: ۳۵۰ مدرسه پایتخت را به ۳۵۰ مسجد پیوند می‌زنیم - آژانس خبری ریحان

سرپرست وزارت آموزش و پرورش: ۳۵۰ مدرسه پایتخت را به ۳۵۰ مسجد پیوند می‌زنیم

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: نباید آموزش و پرورش را سیاسی اداره کنیم و اجازه دهیم وارد حاشیه‌ها شود، اگر آموزش و پرورش قوی بشود، ایران قوی است.

آژانس خبری ریحان :

رضامراد صحرایی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران با بیان اینکه سیمای امروز آموزش و پرورش، آینده ایران را نشان می‌دهد، گفت: اگر ۲۰ سال قبل به مدرسه توجه می‌کردیم امروز این وضعیت را نداشتیم. مدرسه، امروز تنگه اُحد نظام انقلاب اسلامی است. اگر می‌خواهیم کشور قوی داشته باشیم که می‌خواهیم و قوی هم خواهیم شد، شرط آن برخورداری از آموزش و پرورشی قوی و معلم قوی، مؤمن، متعهد، انقلابی و متخصص است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در آموزش و پرورش کار‌های بزرگی انجام می‌شود و نهادی است که به لحاظ حجم و اندازه، معادل نیمی از کل دولت است، اظهار کرد: هر اتفاق مهمی که بخواهیم رقم بزنیم اگر بر روی آموزش و پرورش سرمایه‌گذاری کنیم، برنامه‌ریزی پیش‌بینانه و پیشگیرانه کرده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری موج، صحرایی ادامه داد: اگر مسئله اقتصادی و اجتماعی داریم که فکر می‌کنیم باید کشور را در قبال آن بیمه کنیم شرط آن این است که به آموزش و پرورش توجه داشته باشیم.

وی با اشاره به روز‌های سخت آموزش در دوران کرونا گفت: معتقدیم با توجه به تحولات سریعی که اتفاق افتاده باید ساختارها، سازمان‌ها، برنامه درسی و معلمان خودمان را آماده کنیم و به تعبیر آقای قرائتی اگر شرایط طوری است که باید خاک باغچه را عوض کنیم، این کار را انجام دهیم. با ساختار و سازمان فعلی نمی‌توانیم به خوبی حرکت کنیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: برنامه‌های جدی در دست اقدام است که تربیت معلم از مهم‌ترین آن‌ها و مهمترین وظیفه دستگاه حاکمیتی است. معلم خوب تضمین کننده آینده خوب است. بهترین‌های ما باید به تربیت معلم بروند. نظام گزینشی ما به طور اساسی اصلاح شود و صلاحیت معلمان بار‌ها سنجیده و دانشگاه فرهنگیان تقویت شود. متاسفانه در سال‌های گذشته، دانشگاه فرهنگیان را رها کرده بودیم. اگر از روز تأسیس دانشگاه به اندازه خروجی نیرو از وزارت آموزش و پرورش، ورودی به دانشگاه داشتیم و زیرساخت‌ها تقویت می‌شدند، امروز وضعیت نیروی انسانی در آموزش و پرورش اینگونه نبود.

صحرایی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان و وضعیت فعلی جذب نیرو را در برنامه پیش رو اصلاح می‌کنیم، گفت: سال آینده کنکور اختصاصی تربیت معلم برگزار می‌شوند. همچنین استعداد‌های برتر دانش آموزی در عرصه‌های مختلف را در فرایند جداگانه به دانشگاه فرهنگیان می‌بریم. اگر خوب برنامه ریزی کنیم کارمان بهتر پیش می‌رود.

وی افزود: باید برای معلمان فعلی هم برنامه ریزی کرد. سال‌هاست دوره آموزشی حین خدمت خوب برای آن‌ها ترتیب نداده‌ایم. قصد داریم امسال از طریق تفاهم با یک مرکز ملی توانمندسازی، معلمان را از این حیث ارتقاء دهیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مسئله دیگر ما مدرسه است، گفت: برای اجرای سندتحول بنیادین، به جای تمرکز بر مدرسه بر اتاق وزیر تمرکز کرده‌ایم. تحول از اتاق معلم و کلاس درس شروع می‌شود و نه از اتاق وزیر. دشمنان می‌خواهند مرجعیت مدرسه را ازبین ببرند، چراکه آینده سازان ما در مدرسه تربیت می‌شوند.

صحرایی افزود: مدیریت مدرسه جزو مشاغل حساس است. نسل آینده را به مدیران می‌سپاریم، اما مدیران، مدرسه را با تنگنا‌های بسیاری تحویل می‌گیرند. نزدیک به ۵۰ هزار مدرسه ما معاون پرورشی ندارند و جذب مربی پرورشی را باید در اولویت بگذاریم. چه طور می‌شود مدرسه‌ای با ۵۰۰ دانش آموز داشته باشیم که مربی پرورشی نداشته باشد؟ آن وقت بودجه فرهنگی کشور را به جای آنکه صرف مدرسه کنیم، صرف امور دیگر، چون آسیب‌های اجتماعی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه موضوع سوم، خانواده است، اظهار کرد: تربیت، امری پیچیده و چند وجهی است. مثلث مدرسه، مسجد و خانواده تضمین کننده تربیت هستند. با شهردار تهران تفاهم کردیم ۳۵۰ مدرسه را به ۳۵۰ مسجد پیوند بزنیم. این کار را از تهران شروع کردیم و به تدریج تعمیم می‌دهیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مسئله دیگر سند تحول بنیادین است که یک سند ملی است و ما مجری آن هستیم و همه باید کمک کنند، گفت: آموزش و پرورش تنها مانده است و باید به یک دغدغه و مسئله ملی تبدیل شود. هرچه در آینده می‌خواهیم از مسیر آموزش و پرورش می‌گذرد.

صحرایی حمایت‌های رهبر معظم انقلاب را اصلی‌ترین سرمایه دانست و افزود: رئیس جمهور انقلابی نیز ورود جدی کرده و رویکرد سازمان برنامه و بودجه نیز نسبت به گذشته متفاوت شده است. از رویکرد جدید سازمان برنامه تشکر می‌کنم و امیدوارم ادامه یابد و شاهد باشیم که مدرسه و آموزش و پرورش تحول جدی بیابد.

وی با اشاره به اینکه نگاشت حقوقی، رسانه‌ای و مدرسه‌ای سند تحول با سرعت آماده خواهد شد و سند تحول در برنامه هفتم توسعه خواهد نشست، ادامه داد: توقع ما این است که کمک کنند در تمام مدارس، مربی پرورشی داشته باشیم. این شعار و سرلوحه فعالیت‌های آموزش و پرورش باید باشد. آن قدر که روی آموزش ایستادیم، روی پرورش نایستاده‌ایم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: اگر میزان سرانه مدارس را بگویم حیرت می‌کنید. این هم از مسائلی است که باید با کمک دولت و مجلس حل کنیم. مسئله دیگر هویت است؛ هویت ایرانی – اسلامی ارکانی دارد که باید در تمام سطوح از برنامه درسی و محتوا گرفته تا فضای آموزشی و امتحانات لحاظ شوند. حجاب و عفاف، حیا، حب وطن، ایران دوستی، پرچم، یاری مظلومان جزو هویت ایرانی اسلامی ماست. آموزش و پرورش باید برای این مهم بجنگد و فعالیت کند.

صحرایی با تاکید بر اینکه مسئله مهم دیگر ما این است که آموزش و پرورش باید به اولویت اول کشور تبدیل شود، عنوان کرد: نباید آموزش و پرورش را سیاسی اداره کنیم و اجازه دهیم وارد حاشیه‌ها شود. اگر آموزش و پرورش قوی بشود، ایران قوی است، قویترین خواهد شد. هرکار بزرگی بخواهیم در کشور انجام دهیم مسیر آن آموزش و پرورش است. تقویت آموزش‌های فنی در اولویت است، اما به کمک نیاز داریم و در تنگنای شدید نیروی انسانی هستیم. هرچه می‌توانیم باید در تربیت معلم خوب بکوشیم و در تربیت نسل خوب کوتاهی نکنیم.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=18810

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: