به گزارش آژانس خبری ریحان؛ آمازون به تازگی دستگاهی موسوم به “AWS DeepComposer” را معرفی کرده است که ادعا می‌کند اولین کیبورد موسیقی دارای فناوری یادگیری ماشین در جهان است.

این شرکت توسعه دهندگان را به استفاده از این کیبورد ۳۲ کلیدی دو اکتاو به عنوان ابزاری برای آزمایش مهارت‌های یادگیری ماشین دعوت کرده است. آنها می‌توانند از این ساز برای تنظیم یک ملودی استفاده کنند و سپس با کمک ابزار DeepComposer آمازون، آهنگ‌های جدید ایجاد کنند.

آمازون در زمان معرفی این ساز دارای الگوریتم‌های از پیش آموزش دیده‌ای خواهد بود که با اضافه کردن عناصر موسیقی اطراف می‌تواند ملودی‌هایی در سبک‌های راک، پاپ، جاز و آهنگ‌های کلاسیک بسازد.

برای مثال، آمازون نشان داد که این ساز با استفاده از هوش مصنوعی با اضافه کردن صدای درامز، دو گیتار الکتریکی و یک گیتار باس به یکی از آهنگ‌های بتهوون توانست یک نسخه راک از آن بسازد.

آمازون می‌گوید همچنین می‌توان ژانرهای دلخواه را با آموزش هوش مصنوعی این ساز ایجاد کرد و پس از اتمام کار، حتی می‌توان آهنگ جدید ایجاد شده توسط هوش مصنوعی را مستقیماً به نرم افزار SoundCloud منتقل کرد.

این اولین ابزار آمازون با هدف کمک به توسعه دهندگان در شناخت یادگیری ماشین نیست. این شرکت از سال ۲۰۱۷ هر ساله دستگاه جدیدی را معرفی می‌کند که مربوط به کارهای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است.

آمازون در سال ۲۰۱۷ دوربینی موسوم به “DeepLens” که یک دوربین ۲۴۹ دلاری بود، معرفی کرد. سال گذشته نیز یک مسابقه اتومبیلرانی در مقیاس یک هجدهم با قیمت ۳۹۹ دلار موسوم به “DeepRacer” معرفی کرد.

این کیبورد موسیقی ۹۹ دلار قیمت دارد و این قیمت، آن را تبدیل به مقرون به صرفه‌ترین ابزار یادگیری ماشین آمازون می‌کند.

توسعه دهندگان همچنین می‌توانند از خرید نسخه فیزیکی این کیبورد صرف نظر کنند و در عوض از نسخه مجازی آن استفاده کنند.

در هر حال این کیبورد یکی از مقرون به صرفه‌ترین راه‌هایی است که آمازون برای توسعه دهندگان ایجاد کرده است تا بتوانند به توسعه مهارت یادگیری ماشین دسترسی پیدا کنند.

منبع:ایسنا

منتظرتان هستیم