به گزارش آژانس خبری ریحان؛ به دستور فرماندار لاهیجان با توجه به شیوع بیماری کرونا در این شهرستان، ساختمان بیمارستان سابق ۲۲ آبان لاهیجان که سال گذشته به بیمارستان تازه تاسیس پیروز لاهیجان انتقال یافته بود بار دیگر تجهیز و با کادر پزشکی مجرب برای پذیرش بیماران سرپایی آنفلوآنزا و در صورت نیاز ارجاع آنها برای بستری در مراکز درمانی در نظر گرفته شده است .
مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان لاهیجان نیز در این باره گفت: بیمارستان قدیمی ۲۲ آبان از دوشنبه  آماده پذیرش و ارایه خدمات و مداوای بیماران آنفلوآنزا  شده است و این بیمارستان بصورت درمانگاه به شهروندان خدمات می دهد.
زری رضایی خلیق افزود :علاوه بر بیماران شهرستان لاهیجان از سایر شهرهای همجوار نیز به این بیمارستان مراجعه می کنند اما کسانی که وضعیت حاد تنفسی داشته باشند باید به بیمارستان پیروز لاهیجان مراجعه کنند و در آن بیمارستان مورد پذیرش قرار گیرند.

وی اظهارداشت : بیمارستان سیدالشهدای لاهیجان نیز که مختص بیماری های خاص و سرطانی است و بین سه شهرستان لاهیجان، آستانه اشرفیه و سیاهکل قرار دارد برای پذیرش بیماران کرونایی در نظر گرفته شده است و در حال تجهیز است تا بتواند به پذیرش و مداوای بهتر این بیماران کمک کند.

بیمارستان ۲۲ آبان لاهیجان اولین مرکز درمانی شرق گیلان و یکی از بیمارستان های قدیمی لاهیجان به شمار می رود که سال گذشته قرار بود پس از انتقال تجهیزات و امکانات آن به بیمارستان جدید الاحداث پیروز به مرکز آموزش سلامت و مرکز مهارت های بالینی شمال کشور تبدیل شود.

در سفر اسفند ماه سال گذشته رییس جمهور و هیات همراه به استان گیلان و شهرستان لاهیجان بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی پیروز لاهیجان با صرف ۶۰میلیارد ریال اعتبار افتتاح و کلیه امکانات و کادر پزشکی و پرستاری بیمارستان قدیمی ۲۲آبان لاهیجان به این بیمارستان انتقال یافت .

با افتتاح بیمارستان پیروز به عنوان بیمارستان های سطح سه ، شهرستان لاهیجان همچنان نقش خود به عنوان  قطب درمانی شرق گیلان را حفظ کرده است .

بیمارستان ۱۷۶تختخوابی ۲۲ آبان لاهیجان، در سال ۱۳۳۴به صورت یک درمانگاه فعالیت خود را شروع کرد در سال ۱۳۵۰به بیمارستان تبدیل شد و اسفند سال ۹۷ تخلیه شد.

اول اسفندماه جاری پس از شناسایی ویروس کرونا در شهر قم ، شهرستان لاهیجان دومین شهرستان در سطح کشور بود که در آن بیمار آلوده به ویروس کرونا شناسایی و زودتر از همه شهرهای ایران زنگ خطر کرونا در آن به صدا در آمد.

بیماران تنفسی و مشکوک به کرونا در بیمارستان پیروز لاهیجان بستری می شوند و تاکنون آمار رسمی از تعداد فوتی ها براثر ابتلا به کرونا در بیمارستان پیروز ارائه نشده است ولی شنیده ها حاکی از فوت بیش از ۱۰نفر بر اثر بیماری های تنفسی و یا کرونا در این شهرستان طی ۱۰روز اخیر است .

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم