آژانس خبری ریحان :

 

* مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های کشور پیشبرد اهداف کلان جامعه را از دیگر کارکردهای دانشگاه دانست و افزود: بزرگترین مدافع جریان علمی کشور، رهبر معظم انقلاب است و در سایه حمایت های رهبری، پیشرفت های قابل توجهی از جمله در نانو حاصل شده است.

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی شامگاه گذشته در نشست مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های گیلان با اشاره به جایگاه استان گیلان، اظهار کرد: گیلان، استان موثر در تحولات سیاسی اجتماعی کشور است و جریان نهضت جنگل، نشان دهنده شایستگی های فراوان آن است.

وی با اشاره به تضییع حقوق ایران در دوران پهلوی، افزود: امروزه در حاکمیت ملی تغییراتی ایجاد شده و جمهوری اسلامی ایران در دنیا دارای اعتبار است.

حجت الاسلام رستمی با اشاره به رشد علم در جمهوری اسلامی ایران، گفت: امروزه رشد علم در جمهوری اسلامی چند هزار برابر پیش از انقلاب شده و این رشد و توسعه در سایر بخش ها و حوزه ها نیز دیده می‌شود.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های کشور با بیان اینکه یکی از کارهای دانشگاه تربیت نیروی متخصص است، گفت: از دیگر کاربرد دانشگاه ها، تربیت مسئله محور دانشجو در ادوار و زمان مختلف است.

رستمی پیش‌برد اهداف کلان جامعه را از دیگر کارکردهای دانشگاه دانست و افزود: بزرگترین مدافع جریان علمی کشور، رهبر معظم انقلاب است و در سایه حمایت های رهبری، پیشرفت های قابل توجهی از جمله در نانو حاصل شده است.

وی با بیان اینکه غالبا جوانان برای ورود به جامعه ابتدا وارد دانشگاه می شوند، تصریح کرد: دانشگاه در کنار تربیت نیروی متخصص باید به موضوع نیاز سنجی جامعه به رشته، اشتغال و همچنین تربیت اخلاقی و اجتماعی نیز پیش‌قدم شود.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های کشور با بیان اینکه بیشترین نماز جماعت پس از بقاع متبرکه و مساجد در دانشگاه ها وجود دارد، گفت: این در حالی است که دانشجویان نسبت به چند دهه پیش، در بیشترین مبادی فضاهای مسموم قرار دارند.

ٌwww.reihaan.ir