رشد ۱۰ درصدی ارزش دلاری صادرات استان گیلان

مدیرکل صمت گیلان از محقق شدن هدفگذاری صادرات غیرنفتی گیلان خبر داد و گفت: هدفگذاری میزان صادرات غیرنفتی گیلان 720 میلیون دلار در سال گذشته بود که به همت تجار و بازرگانان گیلانی، میزان صادرات گیلان از مرز 730 میلیون دلار عبور کرد.
صادرات- آژانس خبری ریحان

به گزارش آژانس خبری ریحان؛ تیمور پورحیدری میزان افزایش ارزش دلاری صادرات استان گیلان در سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه را ۱۰ درصد عنوان کرد و تشریح کرد: این رشد صادراتی علیرغم تحریم های شدید و ظالمانه ای است که بر مردم ما تحمیل شده و شایسته تقدیر و تحسین است.

وی افزود: عمده صادرات استان در سال گذشته شامل محصولات نباتی، محصولات معدنی، محصولات صنایع غذایی، محصولات نساجی و محصولات پلاستیکی به کشورهای روسیه، آذربایجان، قزاقستان و گرجستان و… می باشد.

دبیر کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی گیلان همچنین افزود: در خصوص ثبت سفارش کالا در استان بیش از ۶ هزار ثبت سفارش در سال ۱۴۰۰ داشتیم و میانگین پاسخگویی برای هر ثبت سفارش ۳ روز بوده است که زمان مطلوبی نسبت به میانگین کشوری را نشان می‌دهد.

دکتر پورحیدری در خصوص میزان صدور کارت بازرگانی در سال گذشته ، عنوان کرد: تعداد کارت بازرگانی صادره در سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۶۹ فقره می باشد که نسبت به سال ۱۳۹۹ رشد ۲۱۹ درصدی را نشان می دهد و نشان از ترغیب بازرگانان به توسعه تجارت در گیلان و ماحصل آن افزایش مبادلات تجاری در استان و رشد صادراتی است.

مدیرکل صمت گیلان با اشاره به لزوم افزایش زیرساختهای بیشتر برای تحول در حوزه مبادلات تجاری، تصریح کرد: ظرفیت اولیه بالقوه برای توسعه مبادلات تجاری گیلان با همسایگان بسیار فراوان است فقط می طلبد زیرساخت ها تقویت و امکانات ترانزیت دریایی و بندری توسعه یابد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=304

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: