به گزارش آژانس خبری ریحان؛ یونس محمودی روز یکشنبه در نشستی که با حضور خبرنگاران و اعضای شورای تامین این شهرستان در محل فرمانداری آستانه اشرفیه برگزار شد، انتخابات را به عنوان رخدادی بزرگ و تاثیر گذار در عرصه های سیاسی و اجتماعی کشور دانست و اظهار داشت : رسانه ها به عنوان رکن اصلی اطلاع رسانی در زمینه آگاهی بخشی به جامعه، نقشی مهم و انکارناپذیر دارند و باید از ظرفیت آنان برای برگزاری یک انتخابات پرشور استفاده شود.

وی آماده سازی افکار عمومی جامعه برای حضوری حداکثری در انتخابات را از وظایف مهم رسانه ها و خبرنگاران متعهد دانست و افزود : فعالیت مناسب و شفاف رسانه ها موجب تحکیم و مقبولیت بیشتر نظام در جامعه می شود، ضمن آنکه به واسطه حضور فعالان رسانه ای، بسیاری از هجمه ها و تهاجمات فرهنگی بدخواهان نظام در فضاهای مجازی از بین خواهد رفت.

وی با اشاره به نقش قلم خبرنگاران در ایجاد همدلی و وفاق ملی در کشور گفت: صداقت و تعهد کار خبرنگاران در ارائه درست حقایق جامعه، موجب همدلی بیشتر مردم و مسئولان و در نهایت استحکام بیشتر نظام خواهد شد.

محمودی با تاکید بر اصل بی طرفی رسانه ها در انتخابات نیز اظهار داشت : انتظار می رود خبرنگاران این شهرستان نهایت بی طرفی را در مقابل کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی داشته باشند و فضا را برای برگزاری یک انتخابات سالم و رقابتی آماده کنند.

وی حفظ حرمت افراد را در انتخابات ضروری دانست و عنوان کرد : دوری از افراط و تفریط و حفظ کرامت افراد از مهمترین مسائلی است که باید همه ما در برگزاری یک انتخابات سالم مورد توجه قرار دهیم.

محمودی در ادامه برگزاری یک انتخابات سالم، پرشور و با حضور حداکثری مردم در دوم اسفندماه را از مهمترین وظایف و عملکرد اعضای شورای تامین و عوامل انتخاباتی این منطقه عنوان کرد و گفت: ایجاد امنیت برای برگزاری یک انتخابات سالم بر پایه رفاقت و رقابت از دیگر اهداف عوامل برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در این شهرستان است.

به گفته محمودی، به منظور حفظ آرای عمومی اجازه نمی دهیم هیچ فرد یا افرادی در امر برگزاری  انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خللی ایجاد کند و تمامی عوامل برگزاری انتخابات و اعضای شورای تامین در این منطقه خود را پاسدار حق قانونی مردم می دانند.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم