به گزارش آژانس خبری ریحان؛ اسدالله عباسی با بیان اینکه سامانه ثبت اموال و دارایی‌های مسئولان در مجلس تا هفته آینده راه‌اندازی می‌شود اظهار داشت: سامانه ثبت اموال تاکنون در هیچ جا راه‌اندازی نشده و مجلس پیشتاز آن است بنابراین نمی‌توان گفت که چرا مجلس تاکنون نسبت به ایجاد آن کوتاهی کرده است.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه سامانه ثبت اموال و دارایی‌های مسئولان زودتر از هر جای دیگری ابتدا در خود مجلس ایجاد می‌شود عنوان کرد: نمایندگان اعلام آمادگی کردند که سازوکار این سامانه زودتر از سایر دستگاه‌ها در مجلس راه بیافتد و این به معنی آن نیست که ما دیرتر از بقیه در این زمینه اقدام کرده‌ایم.

عباسی در مورد تأخیر ایجاد شده جهت راه‌اندازی سامانه ثبت اموال و دارایی‌های مسئولان در مجلس نیز مطالبی را مورد اشاره قرار داد و افزود: ایجاد سازوکارهای لازم، فراهم آوردن مقدمات کار در بخش سیستم‌های فیبرنوری و یکسری تجهیزات مورد نیاز دیگر از جمله دلایلی بوده که راه‌اندازی این سامانه را در مجلس به تأخیر انداخته است.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از حضور تعدادی از کارشناسان قوه قضائیه در مجلس و انتخاب مکان مناسب برای راه‌اندازی سامانه ثبت اموال و دارایی‌ها خبر داد و گفت: با توجه به اینکه مقدمات کار به تدریج در حال فراهم شدن است امیدواریم تا هفته آینده سامانه مذکور در مجلس راه‌اندازی شده و کار خود را آغاز کند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس اعلام آمادگی اعضاء هیئت رئیسه مجلس برای ثبت اموال و دارایی‌های خود، خانواده و فرزندانشان در سامانه مذکور قبل از سایر نمایندگان را مورد اشاره قرار داد و افزود: در مورد اینکه گفته شده حراست مجلس از راه‌اندازی سامانه ثبت اموال و دارایی‌ها جلوگیری به عمل آورده ماجرا به این صورت نبوده است.

وی با تأکید بر اینکه حراست در هر سازمان و تشکیلاتی موظف است تمام جوانب امنیتی و محرمانه را در نظر بگیرد بیان کرد: حراست مجلس یکسری مکاتبات با حراست و حفاظت قوه قضائیه انجام داده تا اسامی افرادی که قرار است مسئولیت ثبت اموال و دارایی‌های نمایندگان مجلس را انجام دهند جهت صدور کارت ورود اعلام شود.

تا پیش از این یک عضو هیئت رئیسه مجلس در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که حراست مجلس به بهانه ناکافی بودن رایانه‌های ارائه شده از سوی معاونت فناوری قوه قضائیه مانع از راه‌اندازی سامانه ثبت اموال و دارایی‌های مسئولان شده است.

منبع:تسنیم

منتظرتان هستیم