رئیس کمیسیون عمران مجلس:

دولت لایحه‌ای به منظور معافیت شرکت‌های دانش بنیان ارائه دهد

محمدرضا رضایی کوچی - کمیسیون عمران مجلس - آژانس خبری ریحان

به گزارش آژانس خبری ریحان؛ محمدرضا رضایی کوچی گفت: این هفته دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در خصوص نقش اقتصاد دانش بنیان در بخش مسکن و حمل و نقل و نیز رسیدگی به لایحه اصلاح قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت سوخت در کمیسیون عمران مجلس حاضر می‌شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس، گفت: در موارد مختلف علیرغم اینکه قانون داریم، نگاه دستگاه مجری در خصوص اجرای قانون مهم است، بعضی موضوعات قانون در یک جا منعطف‌تر و در جایی دیگر محکم‌تر اجرا می‌شود، با نگاهی که مقام معظم رهبری در شعار امسال دارند مجریان امور مالیاتی نیز باید شرایط را روان‌تر کنند.

وی بیان داشت: مجلس هم باید متناسب با شعار سال شرایط را آسان‌تر کند، هم در بحث قانون مالیات بر ارزش افزوده شرایط موجود را در مجلس مطرح خواهیم کرد و همچنین انتظار داریم که دولت لایحه‌ای به منظور معافیت شرکت‌های دانش بنیان ارائه دهد.

رضایی کوچی ادامه داد: در نظر داریم مکانی را برای شرکت‌هایی که چندین سال است در مرکز رشد فعالیت دارند و به میزانی از توانمندی دست پیدا کرده‌اند که نیاز به مکان بزرگ‌تری دارند ولی هنوز توانایی استقرار در شهرک‌های صنعتی و یا منطقه ویژه اقتصادی ندارند، مهیا کنیم که هم دسترسی آسان‌تر داشته باشند و هم هزینه رفت و آمد کمتر و خدمات بهتری ارائه دهند که این موضوع را در جلسه با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور مطرح خواهم کرد این آمادگی را داریم که زمینه‌های دولتی در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار دهیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در هر دوره مالیاتی، آموزشی برای شرکت‌ها گذاشته شود. نفت و مالیات عمده درآمد کشور است، ۷۰ درصد در آمد کشور از مالیات است هدف قانون گذار بنگاه‌های بزرگ اقتصادی است که فرار مالیاتی نداشته باشند، ایرادهایی به سیستم مالیاتی کشور وجود دارد. با یک رویکردی انعطاف پذیر حامی شرکت‌های دانش بنیان باشید.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان بیان داشت: در بودجه ۱۴۰۱ تسهیلات ارزان قیمت برای اشتغال‌های خرد و کلان دیده شده است.

منبع:مهر

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=700

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: