دولتی کثیف‌تر و آدمکش‌تر از دولت نتانیاهو نداریم

مشهد – رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تفکر مقاومت فقط برای دفاع مقدس نیست، بلکه برای جبهه فرهنگی نیز هست، عنوان کرد: خدای دفاع مقدس، خدای اقتصاد و خدای فرهنگ نیز هست.

به گزارش آژانس خبری ریحان، محمدباقر قالیباف در نشست جمعی از فرماندهان و رزمندگان دوران دفاع مقدس در مشهد مقدس با تأکید بر اینکه جامعه، امروز نیازمند تحول است، از جمله مهم‌ترین بسترهای تحول در جامعه را اتکا و بازگشت به فرهنگ دفاع مقدس دانست و اظهار کرد: حل مشکلات اقتصادی و فرهنگی امروز و مسائل کشور را باید براساس همان الگویی که باعث موفقیت‌ها در دوران دفاع مقدس شده بود، دنبال کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات ابتدای سال رهبر معظم انقلاب اسلامی در مشهد پیرامون تحول، گفت: ایشان فرمودند ما باید در مسیر تحول حرکت کنیم که البته این فرمایش صرفاً مربوط به ابتدای امسال نبود و در آخرین مراسم بزرگداشت امام راحل (ره) در ۱۴ خرداد سال ۹۹ و پیش از دوران شیوع کرونا نیز موضوع تحول را به صورت مفصل تبیین فرموده و اشاره کردند که امام ما «امام تحول» بود.

وی خطاب به رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس با بیان اینکه شما بیش از هر کسی موضوع تحول را درک می‌کنید و اکنون نیز جامعه ما نیازمند این تحول است، اظهار کرد: یکایک شما می‌توانید در جهاد تبیین ایفای نقش کنید، چرا که سابقه دفاع مقدس در ذهن بسیاری از جوانان، مدیران و مسئولان مانند شما وجود ندارد و با وجود اینکه فضا و فرهنگ دفاع مقدس در زندگی همه افراد در جامعه ما از یک روستا تا همه شهرها حاکم بود و عموم جامعه ما تحت تأثیر فرهنگ دفاع مقدس بودند، اما کسانی که در میدان حضور پیدا کرده و جنگیدند، می‌توانند مؤثرتر باشند.

قالیباف بیان کرد: از سال ۱۹۴۸ میلادی که رژیم کودک‌کش اسرائیل با خیانت شورای امنیت در سازمان ملل رسمیت پیدا کرد، کشورهای عربی و امت اسلامی از جمله عربستان سعودی شروع به جنگیدن با آن‌ها کرده و اردن، سوریه و عراق نیز آن‌ها را همراهی کردند تا سال ۱۹۷۹ میلادی و ۱۳۵۷ شمسی که مصادف با سال پیروزی انقلاب اسلامی بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با یادآوری این مطلب که این کشورهای عربی حدود بیش از ۳۰ سال مبارزه کردند، اما هیچ نتیجه‌ای نداشت و بعد از ۳۰ سال و همزمان با پیروزی انقلاب جمهوری اسلامی ایران نیز به سمت سازش و تسلیم به رژیم صهیونیستی رفتند، گفت: همان سال‌ها بود که «انورسادات» قرارداد کمپ دیوید را بست و چند سال بعد شاهد انعقاد قرارداد اسلو و قرارداد دیگری در اردن برای سازش بودیم که در حقیقت به معنای سازش نبود، بلکه آن‌ها تسلیم شدند و ذلت را پذیرفتند.

وی ادامه داد: اما امام ما که امام تحول است و این مرد الهی، مردی که جز برای خدا کلامی نگفت و جز در راه خدا گامی برنداشت، دل همه را تحت تأثیر قرار داد و جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس معرفی کرد و اکنون می‌بینیم که با گذشت بیش از ۴۰ سال، عده زیادی از افرادی که امروز با گذشت حدود ۵ تا ۶ نسل حتی آن روزهای رژیم صهیونیستی را ندیده و اکنون جوانان ۱۸ تا ۳۰ ساله هستند، از پدربزرگ تا نوه و نبیره کنار هم پای این مقاومت ایستاده‌اند.

قالیباف با بیان اینکه این عَلم را امام (ره) ما با همین فرهنگ مقاومت عَلم کرد، اظهار کرد: امروز هیچ دولتی خشن‌تر، کثیف‌تر و آدمکش‌تر از دولت نتانیاهو نداریم، اما طی هفته‌های اخیر دیدید که همین دولت در مقابل قدرت مقاومت دست خود را بالا برد و تسلیم شد. در اسرائیل نه ارتش منظمی وجود دارد و نه قدرت نظامی پشت آن‌ها ایستاده و این همان سنت الهی است که جان آدم‌ها را به لب می‌رساند، اما در نهایت پیروزشان می‌کند و تا زمانی که صف مؤمنان از کفار جدا نشود خبری از پیروزی نیست و این سنت الهی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این تفکر فقط برای دفاع مقدس نیست، بلکه برای جبهه فرهنگی نیز هست، عنوان کرد: خدای دفاع مقدس، خدای اقتصاد و خدای فرهنگ نیز هست و این ما هستیم که باید محکم بر مسیر مستقیم و مبتنی بر مکتب و اندیشه‌های حضرت امام (ره) حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه اقتصاد و فرهنگ امروز را نیز باید با اساس و الگویی که باعث موفقیت‌ها در دوران دفاع مقدس شده بود پیش ببریم، اما متأسفانه کار دیگری انجام می‌دهیم، خاطرنشان کرد: ممکن است برخی حرف‌ها را که برای برخی افراد بزنیم تصور کنند داستان می‌گوئیم، اما من و شما می‌دانیم این واقعیت‌ها وجود دارد و می‌توانیم منطبق با آن حرکت کنیم. این مسیر، مسیر الهی است و تا زمانی که در آن باشیم پیروزی قطعی است البته با سختی ولی با دل قرص و اطمینان. امیدوارم خداوند لحظه‌ای تردید در دل ما نیاندازد. ما باید صادقانه برای ملت که پای دین ایستاده‌اند کار و مشکلات آن‌ها را حل کنیم.

منبع:مهر

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=16173

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: