دستور وزیر کشور برای حل معضل زباله سراوان

شهرداری رشت _ آژانس خبری ریحان

به گزارش آژانس خبری ریحان؛ در این جلسه با حضور مهدی جمالی‌نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری وزیر کشور، راسخی معاون وزیر کشور در حوزه هماهنگی استانها، جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم شهرستان‌های رشت و خمام در مجلس، رئیس و اعضای شورای شهر، سید امیرحسین علوی شهردار رشت، مسعود کاظمی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان و برخی از مدیران شهری با اولویت پیگیری پروژه‌های مدیریت پسماند و سایر موضوعات شهری مبتلابه برگزار شد.

مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری وزیر کشور در این جلسه اظهار داشت: با دستور وزیر کشور برای پیگیری هر چه سریعتر مسأله لندفیل سراوان و پروژه‌های مدیریت پسماند شهرداری رشت در اینجا حاضر شدیم تا بتوانیم موانع موجود در مسیر این پروژه‌ها را رفع و نسبت به سرعت بخشی اجرای آنها اقدام نمائیم.

وی با بیان اینکه اعتبارات در نظر گرفته شده برای پروژه‌‌های پسماند بینظیر و بدون محدودیت است، لزوم استفاده بردن حداکثری از این منابع را خواستار شد و گفت: پسماند مبحث بسیار مهمی است و در همینجا از تمام اعضای دخیل در این پروژه‌ها انتظار دارم تا نهایت همکاری و انسجام لازم را برای پیشبرد اقدامات به خرج دهند.

 جمالی‌نژاد با تاکید بر اینکه امسال برای نخستین بار ۱۲ هزار میلیارد تومان در بودجه سال ۱۴۰۱ در قالب اوراق مشارکت برای پسماند و سایر موضوعات مرتبط در نظر گرفته شده است، اذعان کرد: متاسفانه شهر رشت بر عکس دیگر شهرداریهای کشور در سالهای اخیر از این دست اعتبارات به خصوص در بحث مدیریت پسماند و یا تکمیل ناوگان حمل و نقل عمومی شهری استفاده مطلوبی نکرد.

معاون عمران و توسعه امور شهری وزیر کشور به موضوع احداث تراموای شهر رشت هم اشاره داشت و اضافه کرد: برای اجرای بدون نقص پروژه تراموای شهر رشت با توجه به تجربیات تلخی که در مونوریل قم و کرمانشاه به دست آمد، تاکید ما این است که برنامه‌های این بخش با نگاه تخصصی و کارشناسی شده پیش برود.

جمالی نژاد از نظر مثبت وزیر کشور روی مقوله احداث تراموا سخن گفت و یادآور شد: با پیگیریهای نماینده شهر رشت و همچنین نظرات مثبتی که در حوزه تراموا رشت وجود دارد، انتظار داریم تا موانع تحقق این امر یکی پس از دیگری برداشته شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=1079

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: