درو اولین خوشه‌های طلایی گندم توسط وزیر جهادکشاورزی در پیشین

سرباز- امروز اولین خوشه‌های طلایی گندم را وزیر جهادکشاورزی در پیشین سیستان‌وبلوچستان درو کرد.

به گزارش آژانس خبری ریحان، وزیر جهادکشاورزی در حاشیه آغاز درو گندم در منطقه پیشین در جنوب سیستان و بلوچستان، گفت: سطح زیر کشت قراردادی گندم امسال به عنوان یکی از برنامه‌های مهم این وزارتخانه در کشور به یک میلیون و ۴۵۰ هزار هکتار رسید.

سید جواد ساداتی نژاد، افزود: دولت سیزدهم، سال گذشته در راستای حرکت به سوی خودکفایی و تغییر الگوی کشت با برنامه ریزی منسجم برای محصول گندم کشت قراردادی را در اولویت کاری خود قرار داد که نتیجه آن تحت پوشش قرارگرفتن یک میلیون و ۴۵۰ هزار هکتار در قالب این طرح بود.

وی سطح مزارع گندم کشور را در سال زراعی ۱۴۰۱_۱۴۰۲ شش میلیون هکتار عنوان و ابراز امیدواری کرد: به منظور رسیدن کشور به خودکفایی پیش بینی می‌شود در سال جدید سطح کشت قراردادی این محصول رشد قابل توجهی یابد.

وزیر جهاد کشاورزی با قدردانی از تلاش کشاورزان گفت: پیش بینی می‌شود امسال از سطح ۶ هزار هکتار مزارع گندم سیستان وبلوچستان ۱۰۰ هزار تن از این محصول برداشت شود.

ساداتی نژاد اظهار کرد: ۱۵ استان کشور امسال شرایط بهتری از نظر بارندگی نسبت به گذشته داشتتد که در مجموع پیش بینی بر افزایش تولید محصولات کشاورزی به ویژه گندم است.

وی از توزیع دو میلیون و ۳۰۰ هزار تن کود شیمیایی بین کشاورزان خبر داد و افزود: در سال زراعی که در آن قرار داریم برای نخستین بار این میزان کود شامل فسفات، اوره و پتاس به منظور افزایش تولید و حمایت از بخش کشاورزی بین فعالان این بخش توزیع شد.

منبع:مهر

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=12111

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: