به گزارش آژانس خبری ریحان؛ رئیس هیات تکواندو استان گیلان اظهار داشت: رقابت های بین المللی ترکیه در رده سنی بزرگسالان و در شهر استانبول در دو بخش کیوروگی (مبارزه) و پومسه ( اجرای فرم) در سه رده سنی نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان به مدت پنج روز برگزار شد.

محسن سترگی افزود: در جریان این رقابت ها ، طیبه پارسا تکواندوکار ملی پوش شایسته استان گیلان در رده سنی بزرگسالان و در وزن پنجم در این دوره از رقابت ها حضور یافت که سرانجام موفق به کسب مدال برنز شد.

وی ادامه داد: طیبه پارسا در این رقابت ها ابتدا در وزن پنجم (۶۲- کیلوگرم) مقابل هلال کایا از ترکیه قرار گرفت که در نهایت این حریفش را در یک بازی برتر با نتیجه ۹ بر صفر شکست داد و به دور دوم این مسابقات بین المللی راه یافت.

وی بیان کرد: پارسا در دور دوم این مسابقات نیز دوباره رو در روی تکواندوکاری از ترکیه قرار گرفت که سرانجام در یک دیدار برتر با نتیجه ۱۲ بر چهار برابر آئیم اوگیمان به برتری دست یافت تا مدال برنز خود را قطعی کند.

رئیس هیات تکواندو گیلان اضافه کرد: در مرحله نیم نهایی نیز طیبه پارسا، مقابل کلائودیجا تواروناویسونه از لیتوانی قرار گرفت که در نهایت در یک دیدار سخت با نتیجه ۹ بر سه نتیجه بازی را به این حریف قدرتمندش واگذار و به مدال برنز این رقابت ها بسنده کرد.

سترگی بیان کرد: در پایان این رقابت ها که تیم تکواندو بانوان کشور با سرمربیگری مهرو کمرانی در مسابقات بین المللی ترکیه حضور یافته بود، در نهایت موفق به کسب دو مدال طلا و پنج مدال برنز شد.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم