خرید طلا با دلار تقلبی | پرونده سرقت سریالی از سالخوردگان به پلیس رسید

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ ای خبر داد که با ارائه دلارهای تقلبی به افراد سالخورده طلاهای آنها را سرقت می کرد.

به گزارش آژانس خبری ریحان، رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری کلاهبردار حرفه ای خبر داد که با ارائه دلارهای تقلبی به افراد سالخورده، طلاهای آنان را سرقت می کرد.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار کرد: با وقوع سرقت‌ های سریالی از شهروندان بخصوص افراد سالخورده در نقاط مختلف تهران، موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: تحقیقات ابتدایی کارآگاهان نشان می‌داد، یک مرد جوان به افراد سالخورده مراجعه کرده و با عنوان اینکه از کشور عراق به ایران آمده با چرب زبانی به آنها دلار تقلبی داده و طلاهای آنها را گرفته و سرقت کرده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان در نخستین‌گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی هویت متهم را شناسایی کرده و متوجه شدند متهم دارای سوابق متعدد کیفری است.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: کارآگاهان در گام بعدی با روش‌های علمی و بررسی‌های تخصصی مخفیگاه متهم را شناسایی و پس از هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی وی را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه اموال مسروقه و دلار‌های تقلبی از مخفیگاه متهم کشف شده است، ادامه داد: متهم پس از انتقال به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر سرقت از افراد سالخورده در تهران اعتراف کرد و مالباختگان در مواجهه حضوری وی را شناسایی کردند.

سرهنگ کارآگاه ولیپور گودرزی با اشاره به اینکه ارزش ریالی اموال کشف شده توسط کارشناسان ۲ میلیارد ریال بر آورده شده است، خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهم برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات دیگر در اختیار کارآگاهان پایگاه‌ششم پلیس آگاهی قرار گرفت.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=16034

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: