خانواده زندانیان باید در برابر آسیب ها حفظ شوند

رشت- مدیرکل زندان‌های گیلان با اشاره به اینکه خانواده زندانیان باید در برابر آسیب ها حفظ شوند، بر لزوم شناسایی نیاز آنها و تقویت آموزش ها تأکید کرد.

به گزارش آژانس خبری ریحان، رضا محمدی اصل ظهر شنبه در نشستی با رئیس جهاد دانشگاهی استان که در راستای توانمند سازی و آموزش زندانیان و خانواده‌های آنان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از وظایف سازمان زندان‌ها ایجاد بستری هموار با مشارکت دیگر نهادها و ادارات برای احراز مشاغل مناسب برای تولدی دوباره در جامعه و عدم انزوا و جلوگیری از احساس بیهودگی و افسردگی است.

وی با بیان اینکه این مسیر می‌تواند گروه هدف را از ورطه بزهکاری و خلاف مجدد دور نگاه دارد، افزود: سیاست‌های ابلاغی سازمان زندان‌های کشور در راستای ایجاد قرارگاه اجتماعی زندان به جهت ارائه خدمات به زندانیان و خانواده آنان استفاده از پتانسیل‌های سازمانی و فرا سازمانی است که از اهمیت بالایی برخوردار است.

محمدی اصل این نشست را دارای اهدافی از جمله، توانمند سازی، حمایت حداکثری، ورود به بازار کار، آموزش، شیوه‌های نوین اصلاح و بازپروری دانست و ادامه داد: ارتقای بهره وری بدون آموزش و شناسایی نیازهای مهم گروه هدف مؤثر نمی‌باشد و باید مطالعات کارشناسی شده در شناسایی مشکلات خانواده زندانیان داشته باشیم.

مدیرکل زندان‌های گیلان اضافه کرد: خانواده زندانی مجرم نیست و باید در مقابل آسیب‌های اجتماعی حفظ شود و این امر با کلید حمایتی قابل حل است که در این بین نیز کرامت خانواده نیز باید حفظ گردد.

محمدی اصل با بیان اینکه برنامه‌هایی که برای غنی سازی اوقات فراغت زندانیان در حوزه‌های فرهنگی، اشتغال، حرفه آموزی و حمایتی با کمک دیگر نهادها می‌تواند ارتقا یابد، افزود: حضور کار آفرینان و کارفرمایان به این مسیر باز است تا بتوانند با ایجاد اشتغال و به کارگیری زندانیان و خانواده‌های آنان سهیم باشند

وی تصریح کرد: در اولین گام، سازمان زندان‌های گیلان با همیاری جهاد دانشگاه در روز حمایت از خانواده زندانیان اقدام به ایجاد نمایشگاه همگام با آموزش برای خانواده زندانیان خواهد داشت.

مدیر کل زندان‌های گیلان با تأکید بر سیاست‌های ابلاغی سازمان زندان‌های کشور در راستای ایجاد قرارگاه اجتماعی زندان برای ارائه خدمات به زندانیان و خانواده آنان استفاده از پتانسیل‌های سازمانی و فرا سازمانی را مهم عنوان کرد و گفت: این نشست دارای اهدافی از جمله، توانمند سازی، حمایت حداکثری، ورود به بازار کار، آموزش، شیوه‌های نوین اصلاح و بازپروری است.

منبع:مهر

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=20350

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: