حکم دادگاه علیه مردی که پدر ژنتیکی بیش از ۶۰۰ فرزند در دنیاست

جاناتان میجر پس از اینکه در سال ۲۰۱۷ با حکم دادگاهی در هلند از اهدای اسپرم به کلینیک‌های این کشور منع شد، به دنبال گیرندگان در خارج از کشور رفت و بیش از ۵۰۰ نطفه اسپرم به خارج از هلند تحویل داد.

آژانس خبری ریحان :

دادگاهی در لاهه هلند روز جمعه به مردی که به گفته قضات این دادگاه، پدر ژنتیکی حدود ۶۰۰ کودک و نوجوان در سراسر جهان است، دستور داد از اهدای اسپرم خود خودداری کند.

به گزارش رویترز، در حکم دادگاه آمده است که این مرد هلندی ۴۱ ساله که با نام “جاناتان میجر” معرفی شده است، از اهدای اسپرم به کلینیک‌های داخلی و خارجی منع شده است. دادگاه حکم داده در صورت سرپیچی از حکم دادگاه، برای هر بار ۱۰۰ هزار یورو جریمه شود.

دادگاه همچنین به میجر دستور داده که به کلینیک‌های خارج از این کشور نامه بنویسد و از آن‌ها بخواهد هر کدام از آن‌ها که اسپرم او را در انبار دارند، از بین ببرند، به جز دوز‌هایی که پیشتر برای والدین گیرنده در نظر گرفته شده است.

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که یک پرونده مدنی علیه این اهدا کننده سریالی اسپرم از سوی یکی از مادران گیرنده اسپرم به جریان افتاد.

شاکی پرونده استدلال کرده بود که این اهدا کننده پرکار همچنان در شبکه‌های اجتماعی به دنبال یافتن متقاضیان اسپرم است و این مساله حق زندگی خصوصی فرزندان گیرندگان اسپرم او را نقض می‌کند.

دادگاه نیز در تایید این مساله در حکم خود گفته که اهدای مستمر اسپرم از سوی این مرد ۴۱ ساله هلندی، می‌تواند پیامد‌های روانی منفی بر روی کودکان متولد شده از اسپرم او بر جای گذارد.

این مرد هلندی از سال ۲۰۰۷ اقدام به اهدای اسپرم به کلینیک‌های باروری هلند کرده است و تا سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۰۰ فرزند از اسپرم او متولد شده است.

این در حالی است که بر اساس دستورالعمل‌های کلینیکی هلند، اهداکنندگان اسپرم نمی‌توانند اسپرم خود را به بیش از ۱۲ زن اهدا کنند یا نباید بیش از ۲۵ فرزند داشته باشند.

اما در سال ۲۰۱۷ و پس از افشای اینکه این مرد از طریق اینترنت به دنبال متقاضیانی در سراسر دنیا و اهدای اسپرم به آنهاست، دادگاهی در هلند حکم داد که او دیگر به هیچ کلینیکی در این کشور اهدای اسپرم نداشته باشد.

با این حال این مرد هلندی در سال‌های گذشته به دنبال پیدا کردن مشتریان بین المللی بود و تخمین زده می‌شود دستکم بیش از ۵۰۰ فرزند که ۴۰۰ مورد آن‌ها در خارج از هلند است، از اسپرم این مرد به دنیا آمده باشد.

گفته می‌شود او تاکنون به ۱۳ کلینیک در داخل و خارج هلند (۱۱ کلینیک از این تعداد در داخل هلند بوده است.) اهدای اسپرم داشته است و حتی پس از حساس شدن دادگاه و رسانه‌ها و به اهدای سریالی اسپرم، تلاش کرده با نام‌های دیگر به متقاضیان اسپرم اهدا کند.

جاناتان میجر از سال ۲۰۱۷ به صور گسترده به خارج از هلند اهدای اسپرم کرده است؛ از جمله همکاری نزدیکی با بانک اسپرم دانمارکی “کرایوس” که در سطح بین المللی فعالیت می‌کند، ادامه داده است.

وکیل میجر در دادگاه استدلال کرده که این اهدا کننده مصمم اسپرم، می‌خواهد به والدینی در سراسر جهان که قادر به بارداری نیستند کمک کند و هدف دیگری ندارد.

این مرد هلندی یک موسیقیدان است که هم اینک در کنیا اقامت دارد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=17701

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: