به گزارش آژانس خبری ریحان؛ ذبیح‌الله نیک‌فر لیالستانی نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌‌ها از سوی دولت، گفت: متأسفانه دولت قانون هدفمندی یارانه‌‌ها را به شکل ناقص اجرا می‌کنند.
وی با بیان اینکه متأسفانه دولت‌های نهم و دهم از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها عدول کرده‌اند، اظهار داشت: در دولت‌ فعلی نیز مشکلاتی برای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها وجود دارد که این مشکلات باعث شده تا همه مردم یارانه یکسانی دریافت کنند.

  • لزوم اصلاح روش پرداخت یارانه 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: ۷۰ درصد جامعه همچنان یارانه نقدی را بدون در نظر گرفتن میزان حقوق و درآمد، دریافت می‌کنند و این در شرایطی است که ۳۰ درصد از جمعیت کشور درآمد بالایی دارند و نیازی به دریافت یارانه نقدی نیز ندارند که این روش پرداخت یارانه باید اصلاح شود.

  • درآمدهای حاصل از حذف یارانه نقدی برای بهبود وضعیت زوج‌های جوان

نیک‌فر اضافه کرد:  طبق اطلاعات به دست آمده از مرکز آمار، متوسط درآمد سالانه هر خانوار در دهک‌های پردرآمد، تقریبا حدود ۱۰۴ میلیون تومان و مجموع درآمد دهک‌های پایین نیز متوسط، هفت میلیون تومان در سال است.با این وضعیت می‌بایست درآمدهای حاصل از حذف یارانه نقدی پردرآمدها به سمت اشتغال جوانان و ایجاد شرایطی برای بهبود وضعیت مسکن زوج‌های جوان سوق پیدا کند.

وی تصریح کرد: مردم پذیرفته‌اند که حذف یارانه نقدی پردرآمدها کارِ به مراتب بهتری است و ۱۲ هزار میلیارد تومان منابعی که از این محل آزاد می‌شود، تأثیر بسیاری در اوضاع اقتصادی خانوار‌ها و اشتغال جوانان خواهد داشت و همین رقم عایدی خوبی برای دولت جهت جبران هزینه‌ها خواهد بود.

  • مجلس موافق حذف یارانه پردرآمدها

نماینده مردم لاهیجان در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: به طور قطع، مجلس موافق تصمیم دولت برای حذف یارانه نقدی پردرآمدهاست و معتقدم که می‌بایست خارج از چارچوب‌ جناح‌بندی‌های سیاسی به موضوع نگاه شود.
زیرا در صورتی که این اقدام، به درستی اجرا شود، تأثیر به‌سزایی در حل مشکلات اقتصادی و کاهش فقر و همین‌ طور توجه بیشتر به محرومان خواهد داشت.
منبع:خانه ملت

با ما در اینستاگرام همراه باشید

منتظرتان هستیم