حذف ارائه مدارک هویتی در زمان ثبت‌نام در دانشگاه آزاد

با امضا تفاهم نامه همکاری بین سازمان ثبت احوال کشور و دانشگاه آزاد، ارائه مدارک هویتی در زمان ثبت‌نام در دانشگاه آزاد حذف خواهد شد.

آژانس خبری ریحان :

طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به امضای سند و تفاهم‌نامه فی مابین سازمان ثبت‌احوال و دانشگاه آزاد در جمع خبرنگاران گفت: هم در بحث تبادل اطلاعات این تفاهم‌نامه اثرگذار خواهد بود و بروکراسی دانشگاه را کاهش خواهد داد.

وی ادامه داد: هر جوان ۱۸ ساله وقتی به ما مراجعه کند با کوهی از مسائل مربوط به احراز هویت مواجه می‌شود. این ارتباط با سازمان ثبت‌احوال حداکثر راحتی را برای دانشجویان ما خواهد داشت. این تفاهم‌نامه و اتصال به شبکه دانشگاه کار مردم را راحت‌تر می‌کند.

ریس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ما برای اینکه  این اتفاقات خوب صورت بگیرد باید از شبکه دانشگاه استفاده کنیم همانطور که می‌دانید دانشگاه آزاد در یک شهر نیست بلکه دانشگاهی در پهنه سرزمینی کشور است و ظرفیت مناسب دارد تا پیامی را از سوی یک سازمان پیش رو در مباحث فناوری به مردم برساند.

وی با اشاره به استفاده از فناوری‌های نوین گفت: آن چیزی که مردم انتظار دارند این است که تولید کننده فناوری باشیم و مصرف کننده نباشیم. ما باید یک سرای فناوری در موضوع ثبت‌احوال و اسناد قرار دهیم و باید کارهای دانشگاه بنیان در این سراها تقویت شود و در حوزه طراحی نرم و سخت استفاده کنیم. ثمرات این تفاهم‌نامه و کاهش بروکراسی را دانشجویان در مهرماه خواهند دید. یکی از موضوعات مهم ما ارسال مدرک فارغ‌التحصیلان است که در حال حاضر زمان بر است و احراز نشانی این بروکراسی را برای ما کاهش خواهد داد.

کارگر، رییس سازمان ثبت احوال کشور نیز در جمع خبرنگاران گفت: این تفاهم‌نامه باعث در اختیار قراردادن سرویس‌های هویتی برای دانشگاه آزاد است.

وی ادامه داد: باتوجه به جامعه گسترده‌ای که دارند چه از لحاظ تعداد دانشجویان و پرسنل و چه از نظر پهنه جغرافیایی در همه امور دانشگاه آزاد به سرویس‌های هویتی وارد می‌شود  و این کار در اصالت سنجی افراد و کم کردن بروکراسی احراز هویت کمک خواهد کرد. این روند باعث می‌شود ارائه خدمات به دانشجویان سهل تر شود.

وی درباره تغییر نشانی در مدت زمان مشخص گفت: در قانون آمده است هر ایرانی وقتی نشانی خود را تغییر می‌دهد باید در ظرف ۲۰ روز این نشانی را در سامانه ثبت‌احوال تغییر و اصلاح کند. ان‌شاءلله دانشگاه آزاد همانطور که در خیلی از موضوعات پیش رو بوده در دریافت نشانی هم که یکی از موضوعات مهم است برای خیلی از سنجش‌ها که از طریق نشانی صورت می‌گیرد از پایگاه نشانی بهره مند خواهد شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=20665

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: