شناسایی ساختمان‌های پرخطر در شهرستان خمام

حامد اصیلی دادستان خمام-آژانس خبری ریحان

به گزارش آژانس خبری ریحان، حامد اصیلی دادستان خمام امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شهید بهشتی یکی از مدیران در طراز انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: تمامی مدیران در جمهوری اسلامی باید سیره عملی و اخلاقی شهید بهشتی را سرلوحه امور خود قرار دهند.

وی با اشاره به نقش مؤثر و قابل تأمل شورای حل اختلاف در جلب رضایت شاکیان گفت: بسیاری از پرونده‌های قضایی قبل از ورود دادسرا در شورای حل اختلاف به دلیل وجود شاکی خصوصی حل و فصل می‌شود.

دادستان شهرستان خمام از وجود بیش از چهار هزار پرونده به دادسرای خمام خبر داد و افزود: از شهریور ماه سال جاری چهار هزار و ۲۲۴ پرونده وارد دادسرا شده که از این میزان سه هزار و ۵۸۸ پرونده مختومه شده است.

وی با اشاره به اینکه زمان رسیدگی به پرونده‌های قضایی در شهرستان کاهش یافته است، تصریح کرد: با همکاری همکاران ما در دادگستری خمام به پیشگیری از وقوع جرم تاکید بسیار زیادی داشته و در این راستا اقدامات خوبی اتخاذ شده است.

به گفته دادستان شهرستان خمام یکی از اهداف دادگستری، این نهاد با توزیع کنندگان مواد مخدر هیچ‌گونه مماشاتی نداشته و با شدت با آن‌ برخورد می‌شود.

اصیلی با بیان اینکه شهرداری باید از طریق کمیسیون ماده ۱۰۰ جلوی ساخت و سازهای غیر مجاز را بگیرد، گفت: با ارسال نامه به شهرداری از ساخت و سازهای غیر مجاز جلوگیری شده و کمیسیون ماده ۱۰۰‌ شهرداری باید با قدرت در مقابل ساخت و سازهای غیر مجاز ایستادگی کنند.

وی از شناسایی ساختمان‌های پرخطر در شهرستان خمام خبر داد و افزود: بعد از حادثه متروپل دادگستری خمام‌ با ارسال نامه‌ای به شهرداری خواستار اعلام ساختمان و سازه‌های پرخطر در این‌ شهرستان شد لذا در این خصوص اقدامات خوبی انجام و این واحدها مقاوم سازی خواهند شد.

اصیلی با تاکید بر لزوم توجه به برخورد با ترک فعل مسؤولان توسط دادگستری گفت: دادگستری بر اساس وظیفه ذاتی خود مماشاتی با هیچ مسئولی نداشته و در صورت ترک فعل ابتدا به آن شخص تذکر و برای دوم بار با آنها برخورد می‌کند.

خبرنگار: بهناز متقی ایمن آبادی

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=5342

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: