به گزارش آژانس خبری ریحان؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد طیبی ظهر امروز در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته این شهرستان با بیان اینکه باید در دوره‌های مختلف انقلاب بصیرت خود را نشان دادند، اظهار کرد: تمام قدرت‌های دنیا به دنبال نابودی انقلاب در طول این ۴۰ سال بودند ولی هر باره مردم با بصیرت خود برنامه دشمن را از بین بردند.

وی با اشاره به هدف استکبار برای ایجاد فشار علیه جمهوری اسلامی گفت: رئیس گروه اقدام مشترک علیه ایران در حاشیه نشست دوحه اعلام کرد اگر ایران شرط ما را بپذیرد تحریم‌ها را برداریم که این امر نشان‌دهنده برنامه استکبار برای نفوذ به کشور از طریق اعمال فشار است.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی نباید شروط آمریکا را بپذیرند، تصریح کرد: استکبار از صبر ملت ایران به هراس درآمده و در سفر رئیس‌جمهور به ژاپن، آمریکا از طریق نخست‌وزیر ژاپن پیغامی را به ایران فرستاد تا برای کاهش برنامه موشکی با ایران مذاکره کنند که موردقبول مسؤولان جمهوری اسلامی قرار نگرفت.

طیبی با تأکید بر لزوم توجه به توان داخلی در اداره کشور افزود: ایران دارای جوانان و دانشمندان توانمند در عرصه‌های علمی، پزشکی، نانو تکنولوژی و هسته‌ای است که اگر به آن توجه شود هیچ قدرتی توان مقابله با جمهوری اسلامی را ندارد.

وی به نقش هلال‌احمر در هنگام مواجهه با بلایای طبیعی اشاره کرد و گفت: آگاهی از بعضی آموزش‌ها مانع از ایجاد برخی تلفات می‌شود که در این مواقع نقش هلال‌احمر بسیار مهم و ارزشمند است و این نهاد باید با برگزاری دوره‌های مختلف به کاهش تلفات در هنگام بحران کمک کند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به نقش صبر در زندگی انسان افزود: صبر و شکیبایی و تلاش برای حل مشکلات باعث ایجاد آرامش در زندگی و تصمیم‌گیری‌ها شده و انسان با صبر در دنیا و آخرت به سعادت می‌رسد.

طیبی لازمه ظهور حضرت مهدی را زمینه‌سازی برای انجام ظهور در جامعه دانست و گفت: دستور دین این است از امام جلو و عقب نیفتاده و از دستورات دین در جامعه پیروی کند زیرا انجام این کار باعث ایجاد زمینه‌سازی برای ظهور امام زمان در جامعه می‌شود.

وی با تأکید بر تبعیت از ولی‌فقیه به‌عنوان نائب امام زمان (عج) بیان کرد: اگر کسی بخواهد در برابر ولی‌فقیه ایستادگی و با آن مقابله کند و فرمان پذیری از ولایت در وجودش نباشد قطعاً این فرد در هنگام مواجهه با امام زمان (عج) نیز با آن حضرت مقابله می‌کند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه برای تعیین سرنوشت جامعه باید شاخص را ولی‌فقیه قرار دهیم، تصریح کرد: یکی از دستورات دین در جهت آمادگی جامعه برای ظهور پیروی کردن از ولی‌فقیه در تصمیم‌گیری‌های حساس برای جامعه است زیرا نائب امام زمان قطعاً به دنبال پیشرفت جامعه اسلامی بوده و این اطاعت جامعه را برای ظهور آماده می‌کند.

منبع:فارس

منتظرتان هستیم