آژانس خبری ریحان :

 

* فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا از جدیت استان گیلان در تخصیص اعتبارات مصوب اجرای طرح تعریض جاده کوهستانی آستارا – حیران خبر داد.

عباس صابر، عصر امروز در جریان بازدید “ماکان پدرام” مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان و “غلامرضا مرحبا” نماینده شهرستان مرزی بندر آستارا در مجلس شورای اسلامی از روند تعریض جاده آستارا – حیران در غرب استان گیلان، اظهار کرد: اجرایی شدن این پروژه موجب تسهیل تردد، کاهش سوانح جاده‌ای و رفع ترافیک خواهد شد.

وی با بیان اینکه این مسیر نقش مهمی را در ارتباط استان‌های گیلان و اردبیل دارد، ادامه داد: اداره کل راه و شهرسازی گیلان با جدیت به‌ دنبال تخصیص اعتبارات مصوب اجرای تعریض این محور کوهستانی است.

صابر با اشاره به اینکه محور مواصلاتی آستارا به اردبیل شاهراه ارتباطی شمال و غرب کشور است، خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت گردشگری و اقتصادی آستارا و فعالیت مجتمع بندری، اداره کل گمرک، راه‌آهن بین‌المللی، منطقه ویژه اقتصادی بندر، افزایش روزافزون حجم تردد گردشگران داخلی و خارجی و حمل و نقل کالا در آستارا، تعریض محور ارتباطی این شهرستان با استان اردبیل ضرورتی انکار ناپذیر است.

وی اضافه کرد: تحقق این طرح مهم، علاوه بر رونق گردشگری و اقتصادی منطقه در کاهش سوانح جاده‌ای و تسهیل عبور و مرور مؤثر خواهد بود.

انتهای پیام