تک پلیس به ۲ باند تبهکار در پایتخت

اعضای باند سرقت از خانه‌ها و سارقان مامورنما در دو عملیات جداگانه در پایتخت بازداشت شدند.

به گزارش خبرنگار جام‌جم، سرهنگ علی ولیپور گودرزی، رئیس پلیس آگاهی تهران امروز درجمع خبرنگاران گفت‌: از چندی پیش در جریان سرقت‌هایی مشابه از خانه‌ ها در تهران قرار گرفتیم. سرانجام پنج عضو این باند شناسایی و دو نفرشان قبل از عید و سه نفر چند روز پیش بازداشت شدند. یکی از آنها موقع دستگیری در غرب کشور هدف شلیک پلیس قرار گرفت و زخمی شد‌. متهمان در حالی تاکنون به ۴۰ فقره سرقت اعتراف کرده‌اند که ۳۰ شاکی شناسایی شده‌اند. یک زن عضو باند هم بازداشت شده ‌است. سارقان یک سال است سرقت می‌کردند.

وی با اشاره به دستگیری دومین باند گفت: همچنین دو مامور نما هم که خودرو و موتورسیکلت سرقت می‌کردند هم بازداشت شدند. آنها به سرقت پنج خودرو و دو موتورسیکلت اعتراف کرده‌اند. مدارک جعلی زیادی هم از آنها کشف شده است.

یکی از شاکیان مردی میانسال، پزشک و از مدیران معروف یک بیمارستان دولتی است که خانه‌اش توسط اعضای باند سرقت از خانه‌های تهران مورد دستبرد قرار گرفته، در گفت‌و‌گو با خبرنگار جام‌جم درباره نحوه سرقت از منزلش گفت:قبل از عید با خانواده‌ام برای سفر به خارج از کشور رفته بودیم‌. خانه‌ام در طبقه اول ساختمانی در شهرک محلاتی است. شش ساعت مانده به سال نو متوجه ۷ تماس از دست رفته از مدیر ساختمان شدم. وقتی با او حرف زدم فهمیدم از خانه‌ام سرقت شده و پلیس سارقان را برای بازسازی سرقت آورده است. بعداز بازگشت متوجه شدیم سارقان کل اموال را که بیش از ۷ میلیارد تومان ارزش داشت شامل دلار، تعدادی سکه طلا و ۵۰ میلیون پول نقد و طلاهای همسرم را برده‌اند.

جوان مهندسی هم که گرفتار باند ماموران قلابی شده بود دیروز در پلیس آگاهی حاضر شد و به خبرنگار ما گفت‌: با خودرویم حوالی محله جمهوری در حرکت بودم. ماموران قلابی اول به یک راننده زن گیر دادند و بعد سراغ من آمدند. کارتی نشانم دادند و گفتند پلاکت مخدوش است، سلاح و بی‌سیم داشتند. نزدیک یک مرکز نظامی توقف کردند، سوئیچ را برداشته و فرار کردم که آنها خودرو را بردند و بعد رها کردند. کارت نظام مهندسی‌ام، مدارک هویتی، مقداری دلار و پول نقد هم برده بودند که در شمال کشور بازداشت شدند.

با حکم قلابی سرقت می‌کردیم

فرید ۳۷ ساله است و با همدستی دوست معتاد و خلافکارش با جعل عنوان مامور امنیتی سرقت می‌کرد‌.
سابقه داری‌؟
بابت درگیری خیابانی سه ماه زندان رفتم.
از شیوه جرایمتان بگو‌؟
سراغ موتورسوران و رانندگان خودروها می‌رفتیم. با مدارک جعلی نهادهای امنیتی و حکم ماموریت قلابی‌ آنها را می‌ترساندیم‌. بی‌سیم و سلاح قلابی و بادی داشتیم‌. به بهانه این‌که پلاک وسیله نقلیه آنها مخدوش است، مالکان را متوقف می‌کردیم. سوار می‌شدیم و به زور پول، سکه، طلا وگوشی تلفن همراهشان را سرقت می‌کردیم. آنها را حتی تا مقابل مراکز نظامی می‌بردیم که باورشان شود مامور هستیم، بعد رها شان کرده و خودرو و موتورها را می‌بردیم. بعداز چند روز تفریح خودرو و موتورها را رها می‌کردیم. با موتور سرقتی در بهشهر موقع تردد بازداشت شدیم.

رفتن به زندان به جای خانه بخت

میلاد ۲۸ ساله، سرکرده باند سرقت از خانه‌هاست. بوکسور و بدنساز است، سه ماه است که نامزد کرده و می‌خواست عید امسال ازدواج کند که نشد و لو رفت و بازداشت شد.
سابقه داری‌؟
دو سال قبل عضو باند سرقت خانه‌ها بودم که بازداشت شدم. سه سال حبس و رد مال گرفتم. یک سال ماندم و خانواده‌ام سند ۴ میلیاردی وثیقه گذاشته و به مرخصی آمدم.
از شیوه سرقت‌های‌تان بگو ؟
از شهرستان به تهران آمده و با دیدن خانه‌های چراغ خاموش در شمال و شمال شرق تهران با تجهیزاتی که داشتیم، قفل یا حافظ پنجره‌ها را تخریب کرده و وارد می‌شدیم. ماسک و دستکش داشتیم تا ردی از ما نماند. در یک سرقت صاحبخانه سر رسید ناکام ماندیم و بعد از آن پشت در مبلمان می‌گذاشتیم که فرصت فرار داشته باشیم.
خانه افراد معروف را هم سرقت کردید‌؟
اتفاقی سرقت می‌کردیم‌. بعد از دستگیری پی بردم به خانه یک پزشک و یک مقام نظامی هم دستبرد زده‌ایم.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=15800

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: