به گزارش آژانس خبری ریحان؛ دیدارهای رده‌بندی و فینال رقابت‌های گرندپری مسکو به میزبانی «دینامو» مسکو در چهار وزن المپیکی مردان و زنان برگزار شد. آرمین هادی‌پور در وزن منفی ۵۸ کیلوگرم پس از برتری مقابل مصطفی کاما از سنگال و روی براگانکا از پرتغال به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرده و حضور در المپیک توکیو را قطعی کرد، ملی‌پوش وزن اول کشورمان در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف جون جانگ از کره جنوبی رفت و در دیداری سخت و نفس‌گیر با نتیجه ۲۱ بر ۱۱ تن به شکست داد.

هادی‌پور در دیدار رده‌بندی به مصاف «گئورگی پوپوف» از روسیه رفت، رقیب روس سابقه نایب‌قهرمانی جهان ۲۰۱۹ و قهرمانی بازی‌های المپیک جوانان ۲۰۱۸ را در کارنامه ورزشی خود دارد، نبرد تکواندوکار گیلانی و هوگوپوش روس با نتیجه نزدیک ۱۵ بر ۱۱ به سود پوپوف خاتمه یافته و هادی‌پور به مقام چهارمی گرندپری روسیه بسنده کرد.

پنج نفر برتر رنکینگ المپیکی هر وزن برای حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو دعوت می‌شوند؛ آرمین هادی پور با احتساب امتیازات رقابت گرندپری مسکو و امتیازاتی که در گذشته کسب کرده با ۳۴۵ امتیاز در رده پنج قرار می‌گیرد.

برای شرکت در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ – توکیو، ۱۲۸ سهمیه در ۴ وزن مردان و ۴ وزن زنان برای تکواندو در نظر گرفته‌شده است؛ ۱۲۰ سهمیه از طریق کسب امتیاز و شرکت در مسابقات (۵ سهمیه گرندپری، یک سهمیه گرنداسلم و ۷۲ نفر از طریق مسابقات قاره‌ای)، ۴ سهمیه (۲ مردان و ۲ زنان) برای کشور میزبان و ۴ سهمیه (۲ زنان و ۲ مردان) به‌صورت اهدایی برای کشورهای دارای شرایط که نتوانسته‌اند از طریق رقابت‌های کسب سهمیه، رنکینگ المپیکی و گرنداِسلم مجوز حضور در بازی‌های المپیک را کسب نمایند، تعلق می‌گیرد.

منبع:فارس

منتظرتان هستیم