به گزارش آژانس خبری ریحان؛ذبیح‌الله نیکفر در دومین کنگره بین‌المللی زیست‌فناوری گیاهان دارویی و قارچ‌های کوهی در سالن اجتماعات مرکز پژوهش‌های سازمان چای کشور با بیان اینکه شهرستان لاهیجان دارای ظرفیت بسیار خوبی در حوزه کاشت و‌ برداشت چای در کشور است، اظهار کرد: استان‌های شمالی و به‌ویژه شهرستان لاهیجان به دلیل شرایط زیست‌محیطی دارای بهترین ظرفیت در حوزه کاشت و‌ برداشت چای است که بسیار می‌تواند به توسعه استان گیلان کمک کند.

وی با اشاره به نقش تکنولوژی در تولید داروهای گیاهی در کشور گفت: داروهای گیاهی برای منطقه ما بسیار مهم است و‌ باید در تولید این داروها از تکنولوژی بروز استفاده کنیم زیرا بسیار برای رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال در منطقه مؤثر است.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه باید داروهای گیاهی را به کشورهای دیگر صادر کرد، تصریح کرد: ظرفیت کشور برای تولید گیاهان دارویی و صادر کردن آن به کشورهای دیگر خوب است ولی باید به کشورهایی صادر شود که برای کشور سودآوری داشته باشد.

نیکفر لازمه توسعه گیاهان دارویی را توجه و استفاده از جوانان متخصص عنوان کرد و گفت: گیاهان دارویی می‌تواند به‌سلامت کشور کمک کند و لازمه توسعه آن بهره‌برداری از زیست‌فناوری و استفاده از جوانان است زیرا در کشور جوانان بسیار خوبی در حوزه گیاهان دارویی وجود دارد.

وی با اشاره به میزان داروهای تولیدی در کشور افزود: با تلاش متخصصان حوزه دارو، نودوهفت درصد داروها در کشور و‌ سه درصد در خارج تولید می‌شود که باید در این زمینه به حوزه گیاهان دارویی توجه شود.

منبع:فارس

منتظرتان هستیم