تلاش برای کاهش قیمت تمام شده ساخت مسکن

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه امسال و سال آینده سال شکوفایی تولید مسکن در کشور است، گفت: در تلاش هستیم تا با کاهش قیمت تمام شده در ساخت، تامین مصالح ساختمانی و حذف قیمت زمین، شرایط را برای خانه‌دارشدن مردم مهیا کنیم.

به گزارش آژانس خبری ریحان از وزارت راه و شهرسازی، «مهرداد بذرپاش» وزیر راه و شهرسازی و «محمدمهدی طهرانچی» رییس دانشگاه آزاد اسلامی امروز (۴ اردیبهشت) در نشستی برای ساخت مسکن در قالب نهضت ملی اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه در اراضی معرفی شده توسط دانشگاه آزاد تفاهم‌نامه امضا کردند.

بر اساس این تفاهم‌نامه مقرر است تا ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور برای کارکنان، اساتید و ساخت خوابگاه‌ های متاهلی برای بهره‌مندی دانشجویان دانشگاه آزاد مد نظر قرار گیرد.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه ۵۰۰ هزار واحد مسکونی استادان، کارکنان و خوابگاه‌ های متاهلی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، نوآورانه و با بهره‌مندی از ظرفیت‌های پژوهشی احداث خواهد شد، گفت: امسال و سال آینده سال شکوفایی تولید مسکن در کشور است.

وی افزود: وزارت راه و شهرسازی به منظور تحقق اهداف نهضت بزرگ ملی تولید مسکن که رونق خوبی گرفته است و با مجموعه‌های مختلف و امروز با دانشگاه آزاد اسلامی برای ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد تفاهم‌نامه امضا کرده است.

بذرپاش با یادآوری اینکه چندی پیش در خصوص تولید مسکن با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توافق شد، توضیح داد: رایزنی برای ساخت مسکن دانشگاه آزاد اسلامی حدود ۳ ماه پیش آغاز شد که امروز با امضای این تفاهم‌نامه عملیاتی شد. مقرر است تا دانشگاه آزاد اسلامی به جریان تولید مسکن برای اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان در قالب خوابگاه‌های دانشجویی و مسکن‌های استیجاری مبادرت کند.

تشکیل کارگروه‌های مشترک در استان‌ها برای اختصاص زمین

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه به همین منظور کارگروه‌های مشترکی برای اختصاص زمین در تک‌تک استان‌ها تشکیل خواهد شد، تصریح کرد: در حوزه نهضت ملی مسکن زمین‌هایی که متعلق به خود دانشگاه باشد و یا زمین‌هایی که متعلق به وزارت راه و شهرسازی است، با حمایت وزارتخانه در اختیار دانشگاه قرار می‌گیرد.

وی احداث مسکن نوآورانه و با بهره‌مندی از ظرفیت‌های پژوهشی و جهت‌گیری دانشگاه آزاد اسلامی را برای ساخت مسکن مناسب ارزیابی کرد و افزود: وزارت راه و شهرسازی در سیاست‌گذاری برای ساخت مسکن در دانشگاه آزاد اسلامی نگاه متفاوتی دارد تا هم نوآورانه‌تر و هم با تامین کامل خدمات زیربنایی و روبنایی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های پژوهشی و مطالعاتی در حوزه صنعتی‌سازی هم در دانشگاه و هم در وزارت راه و شهرسازی و مجموعه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی بهره لازم گرفته شود.

رویکرد دولت، کاهش قیمت تمام شده است | برنامه‌ریزی برای ارزان‌سازی تولید مسکن

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: رویکرد این وزارتخانه در تولید مسکن نهضت کاهش قیمت تمام شده است. قیمت‌های بالای این روزهای ساخت مسکن مورد پذیرش نیست و در تلاش هستیم تا با کاهش قیمت تمام شده هم در ساخت، هم در تامین مصالح ساختمانی و هم حذف قیمت زمین، شرایط را برای خانه‌دارشدن مردم مهیا کنیم.

بذرپاش گفت: در تلاش هستیم تا ارزان‌سازی تولید مسکن در برنامه قرار بگیرد.

وی دانشگاه آزاد را یکی از ظرفیت‌های مناسب علمی پژوهشی عنوان و بیان کرد: مطمئن هستم با رویکرد حال حاضر، در سال جاری و سال آتی، دانشگاه آزاد اسلامی تبدیل به یک کارگاه بزرگ تولید مسکن در کشور خواهد شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=16776

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: