فرماندار رشت:

تقویت بنیه علمی و اقتصادی کشور دستاورد رونق شرکت های دانش بنیان

فرماندار رشت با اشاره به توانمندی بالای متخصصان کشور در زمینه تولید علم، اظهار داشت: رونق شرکت‌های دانش بنیان، تقویت بنیه علمی و اقتصادی کشور را در پی خواهد داشت.
بازدید فرمانداری رشت - آژانس خبری ریحان

به گزارش آژانس خبری ریحان؛ امام پناهی در بازدید از دهکده فناوری و نوآوری فشتام وابسته به پارک علم و فناوری گیلان که با همراهی دکتر اسحاقی معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان و جمعی از مدیران کل استان صورت پذیرفت، اظهار داشت: با توجه به شعار سال (تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین) و نگاه دولت به مقوله اقتصاد و اشتغال ضرورت دارد تا تمامی دستگاه‌های مسئول نسبت به استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در زمینه رونق اقتصادی کشور و ایجاد اشتغال اقدامات لازم را صورت دهند.

امام پناهی با اشاره به فعالیت ۳۰ شرکت دانش بنیان با ارائه خدمات تولید و صادرات دانش‌محور و نیز اشتغال ۲۵۰ نفر در دهکده فناوری و نوآوری فشتام، بر اهمیت نقش شرکت‌های دانش بنیان در مقابله با جنگ اقتصادی دشمن به دلیل تحریم ناپذیر بودن علم و نیاز جهان به دانش روز تاکید کرد.

 وی ادامه داد: با هدف رفع مشکلات شرکت‌های فعال در دهکده فناوری و نوآوری فشتام، مشکل آنتن دهی و پوشش اینترنتی دهکده فشتام در اسرع وقت مرتفع و نسبت به آسفالت و بهسازی مسیر ورودی به دهکده با همکاری بنیاد مسکن و راهداری اقدام خواهد شد.

 فرماندار رشت با تاکید بر تسهیل در فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: ضروری است تا همکاری های مورد نیاز در خصوص صدور مجوزهای لازم برای فعالیت های شرکت های مستقر در دهکده فناوری و نوآوری فشتام توسط محیط زیست صورت پذیرد.

 نماینده عالی دولت در مرکز استان با عنوان این مطلب که در سال های اخیر بحث تولید و اقتصاد به عنوان دغدغه مقام معظم رهبری در نامگذاری سال‌ها نمود پیدا کرده، اظهار داشت: نامگذاری سال ۱۴۰۱ به نام (تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین) تاکیدی درست بر این موضوع است که فعالیت‌های علمی و تحقیقی و تکنولوژی محصولات دانش‌بنیان باید در خدمت تولید، صادرات، ارزآوری و اشتغالزایی قرار گیرد.

امام پناهی با اشاره به اینکه علم اقتصاد در دنیای آینده نیازمند استفاده از افکار برتر و آینده‌نگر است، اظهار داشت: ورود فناوری‌های نو بر پایه تحقیقات روزآمد در عرصه تولید می‌تواند اثرات مثبتی بر کیفیت محصول، امکان برندسازی تجاری محصولات تولیدی و ایجاد فرصت‌های جدید اشتغال در چرخه تحقیقات تا صادرات و عرضه محصول را فراهم آورد.

فرماندار رشت با تاکید بر ضرورت ایجاد ارتباط محکم، حمایتگر و فعال بین مراکز تحقیقاتی، کارآفرینان و دستگاه های دولتی، خاطرنشان کرد: ارزیابی و فهرست نیازمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان در جهت رفع موانع و توانمند سازی آنها و استفاده از ظرفیت نیروهای متخصص در ساختار شرکت های دانش بنیان می‌تواند به تقویت بنیه علمی و اقتصادی کشور بیانجامد.

 فرماندار رشت با اشاره به این مطلب که فعالیت های دانش محور باید در خدمت پاسخگویی نیازهای روز جامعه قرار گیرند و شرکت‌های دانش بنیان تحقیقات محور با گسترش علم و افزایش توانمندی اقتصادی با ارزش افزوده بالا و تجاری سازی محصولات نقش بسیار موثری در حل مشکلات امروز جامعه نظیر مسائل اقتصادی و اشتغال زایی دارند، افزود: با گسترش فعالیت‌های دانش بنیان، ایده های نوین به کمک حوزه های مختلف خواهند آمد و تولید علم در مسیر اشتغال زایی و تولید ثروت قرار خواهد گرفت.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=268

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: