تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه پیشرفت کشور را در پی دارد

استاندار گیلان با تاکید بر ارتباط گیری صنعت با مراکز علمی و آموزشی، گفت: تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه در تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و شعار محوری سال که توسعه و پیشرفت کشور را در پی دارد، نقش آفرین است.

به گزارش آژانس خبری ریحان، اسدالله عباسی امروز در نشست هم اندیشی ارتباط صنعت و دانشگاه، تاکید کرد: خروجی های مراکز آموزشی و دانشگاهی باید به دروازه صنعت و تولید متصل شود تا رونق اقتصادی و اشتغال آفرینی را به همراه داشته باشد.

وی با بیان اینکه دانش افراد باید تبدیل به ثروت شود، به نقش موثر آموزش و پرورش و رسانه ها در این بخش اشاره و اضافه کرد: تجاری سازی مفاهیم علمی و دانش در مراکز آموزشی و دانشگاهی باید در اولویت قرار گیرد.

استاندار گیلان با اشاره به نقش مدیران در اتصال زنجیره های صنعت به مراکز آموزشی و دانشگاهی‌، افزود: متولیان امر در راستای تسهیل بخشی اتصال صنعت و واحدهای تولیدی با مراکز آموزشی وظیفه سنگینی دارند.

عباسی ادامه داد: دانشگاه‌ها علاوه بر دانش‌افزایی دانشجویان، باید به صورت مهارتی و عملی نیز نقش‌آفرین بوده و در افزایش کیفیت تولید و بهره وری صنعت، تاثیرگذار باشند.

وی با بیان اینکه رشته‌های دانشگاه‌ها براساس شرایط منطقه‌ای و آمایش سرزمینی و همچنین نیاز سنجی تاسیس شده است، ادامه داد: باید با ایجاد حلقه ارتباط بین دانشگاه، صنعت و تولید؛ دانشجویان به صنعت وصل شوند تا در کنار دانش اندوزی، ظرفیت آنان در بخش‌های کشاورزی، صنعت و اقتصاد دریا محور هم مورد استفاده قرار گیرد.

استاندار گیلان تاکید کرد: باید علاوه بر در اختیار قرار دادن تسهیلات اشتغالزایی به دانشجویان فارغ التحصیل، با انجام مشاوره‌های لازم در به‌کارگیری آنان در واحدهای تولیدی و رونق بازار کار برنامه ریزی شود.

وی عنوان کرد: ارتباط دانشگاه با اقتصاد دانش بنیان به ویژه در بخش‌های مهارتی از برنامه‌های در دستور کار دولت مردمی سیزدهم است.

 

منبع:ایسنا

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=10992

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: