تغذیه رایگان دانش آموزان دوباره اجرا می شود

تغذیه+رایگان+مدارس-آژانس خبری ریحان

به گزارش آژانس خبری ریحان؛صادق ستاری فرد عصر چهارشنبه در شورای آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان این خبر افزود: یک هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان برای این منظور اعتبار در نظر گرفته شده که در این مسیر روی همکاری موثر استان قدس رضوی و نان رضوی حساب کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه تغذیه رایگان دانش آموزان در استان البزر، حاشیه شهر کرج و سیستان و بلوچستان به صورت آزمایشی اجرا شده است، گفت: از مهر ماه امسال نیز پنج هزار دانش آموز در حاشیه شهرها تحت پوشش تغذیه رایگان قرار خواهند گرفت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه با اجرای نهضت ملی ساخت فضاهای ورزشی، شمار این فضاها در مدارس ۴۰ درصد افزایش می یابد، گفت: در این قالب ایجاد ۲ هزارو ۱۰۰ فضای ورزشی درون مدارس آغاز شده که در طول تاریخ فعالیت این وزارتخانه بی نظیر است.

وی با بیان اینکه این طرح با رویکرد عدالت محوری و محرومیت زدایی در حاشیه شهرها کلید خورده است، ادامه داد: یکی از راهکارهای حل و کنترل آسیب‌های اجتماعی، بستر سازی برای فعالیت های ورزشی و ایجاد زیرساخت ورزشی برای همگان است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اعتبارات لازم به کلیه استان ها تخصیص یافته است، گفت: این فضاها هم به کیفیت بخشی درس تربیت بدنی کمک می کند و هم در پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان موثر است.

وی اظهار کرد: سهم خراسان رضوی از این شمار ۱۰۱ فضای ورزشی است که از نظر اعتبارات استان اول است.

ستاری فرد گفت: در صورت همکاری مجموعه های مختلف از جمله آستان قدس رضوی از مهر ماه این آمادگی در خراسان رضوی وجود دارد که این سهمیه به ۱۱۰ فضا افزایش یابد.

وی در ادامه با اشاره به نامگذاری شعار امسال گفت: آموزش و پرورش بهترین بستر اجرای شعار امسال است از دو جهت دانش بنیان بودن و بستر سازی برای آموزشهای مهارتی در جهت اشتغال است.

وی ادامه داد: برنامه هایی در حوزه آموزشی و آموزش های مهارتی توسط وزارت آموزش و پرورش پیش بینی شده که در راستای منویات مقام معظم رهبری در راستای علم نافع برای شکوفایی استعدادهای دانش آموزان طراحی شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: مهمترین عامل برای تولید دانش بنیان و اشتغالزایی را نیروی انسانی آنهم نیروی انسانی سالم میدانیم.

وی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش در راستای تامین سلامت آحاد دانش آموزان طرح ها و برنامه های جدیدی در دستور کار قرار دارد که هم مبتنی بر سند تحول، هم در جهت اجرای شعار سال و همچنین در راستای سیاستهای مردمی دولت سیزدهم است.

وی با بیان اینکه طرح شهید خرازی موسوم به نام« مردمی سازی و آزاد سازی مجموعه های ورزشی آموزش و پرورش» در این راستا قابل تعریف است، اظهار کرد:وزارت آموزش و پرورش تنها وزارتخانه پیش قدم در این مسیر است که سرمایه های خود را در جهت استفاده عموم مردم گذاشته تا به عنوان محیط‌های تربیتی از این فضاها استفاده شود.

وی ادامه داد:تا کنون در ۲۳ استان از جمله خراسان رضوی این طرح اجرا شده است .

ستاری فرد ادامه داد: هم اکنون در سند تحول دولت که توسط رییس جمهوری ابلاغ شده این موضوع وظیفه همه دستگاه‌ها اعلام شده است در حالی که وزارت آموزش و پرورش در این طرح پیش قدم و پیش رو بوده است.

وی با قدردانی از اهتمام جدی استاندار خراسان رضوی برای حل مشکلات حوزه تعلیم و تربیت گفت: آموزش و پرورش زیرساخت تربیت و تعلیم نیروی انسانی سازنده آینده کشور است .

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=1749

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: