تصویرسازی غلط دشمن در جنگ شناختی/ اصلی‌ترین جهاد امید آفرینی است

سردار جوانی با بیان اینکه دشمن در جنگ شناختی تصویرسازی غلط می‌کند، گفت: تاکید کرد: اصلی ترین جهاد امروز، جهاد امیدآفرینی است و راه امیدآفرینی تبیین است‌.

به گزارش آژانس خبری ریحان، سردار یدالله جوانی معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست مسئولان استانی بسیج اساتید سراسر کشور، اظهار داشت: مشکلات را با کار و تلاش و همت باید حل کرد.

سردار جوانی در میان چهار محور برنامه‌های سازمان بسیج اساتید به بحث جهاد تبیین پرداخت و از ضرورت جهاد تبیین سخن گفت.

وی عنوان کرد: پس از طرح جهاد ملی تبیین، برخی جاها کارهایی در این رابطه صورت گرفته است. باید کاری کنیم که حق این جهاد را ادا کنیم، هر گاه حق این جهاد ادا شود، هدایت اتفاق می‌افتد.

سردار جوانی افزود: بنده ۴۰ سال است در میدان‌های مختلف جهاد حضور دارم و اذعان دارم در این میان جهاد تبیین سخت‌ترین جهاد است.

وی عنوان کرد: رهبری می‌فرمایند دشمن امروز به دنبال تصرف قلوب است دشمن به دنبال اندیشه‌سازی است. اتفاقات و اغتشاشات پاییز نتیجه مهندسی دشمن در حوزه مدیریت فکر است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در جهاد تبیین باید چند کار اصلی انجام داد. منطقه منازعه ذهن‌هاست، دشمن می‌خواهد ذهن و باور را تصرف کند.

وی با اشاره به اینکه وظیفه ما در جهاد تبیین واقع‌نگاری و حقیقت‌نگاری است، اظهار داشت: دشمن در جنگ شناختی تصویرسازی غلط می‌کند. هنر ما باید تصویرسازی واقعی باشد. باید تصویرسازی حقیقی از انقلاب اسلامی، امام و دستاوردها داشته باشیم و تحلیل درست از مشکلات ارائه دهیم.

سردار جوانی با تاکید بر چهار راهبرد رهبر معظم انقلاب اسلامی شامل مشارکت، رفاقت، سلامت و امنیت و فرمایشات ایشان درخصوص انتخابات قوی، مطرح کرد: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی، انتخابات می‌تواند منشا قدرت ملی باشد. ایشان نکات ارزشمندی در دیدار با دانشجویان داشتند. رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند آرمان‌ها موتور پیشران حرکت هستند. موتور پیشران ملت، آرمان است. امروز برای ما تمدن سازی اسلامی یک آرمان مهم است، این موتور پیشران برای کشور ماست.

وی خاطرنشان کرد: هر موتور سوختی لازم دارد و سوخت موتور پیشران کشور امید است. دشمن امروز می‌خواهد سوخت موتور انقلاب اسلامی را بگیرد و با نابود کردن اعتماد، آن را از حرکت باز دارد.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: اصلی ترین جهاد امروز، جهاد امیدآفرینی است و راه امیدآفرینی تبیین است‌.

سردار جوانی افزود: جنگ شناختی دخل و تصرف در ادراک است و در این میان جهاد تبیین راه جلوگیری از این دخل و تصرف‌هاست. هنر ما در جهاد تبیین باید ریشه‌یابی درست باشد.

معاون سیاسی سپاه از اساتید دانشگاه خواست در میان محورهای برنامه‌های سازمان به عنوان مهم‌ترین محور و یک اولویت آنی و فوری به جهاد تبیین بپردازند که خروجی آن جلوگیری از فریب خواهد بود.

منبع:مهر

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=20044

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: